پنجشنبه, 17 فروردین,1396

با پایان حرکت یکضرب دسته 62 کیلوگرم، گروه(B)

قیصریه در جایگاه یازدهم ایستاد

با پایان حرکت یکضرب دسته 62 کیلوگرم، گروه(B)

نخستین نماینده وزنه برداری کشورمان در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در گروه(B) دسته 62 کیلوگرم به جایگاه یازدهمی دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ چهارمین روز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سالن (ایندور استادیوم هومارک) بانکوک تایلند با رقابت های گروه(B) دسته 62 گیلوگرم پیگیری شد. در این وزن “قیصریه” نماینده کشورمان با 11 وزنه بردار به رقابت پرداخت که در پایان حرکت یکضرب با ثبت وزنه 104کیلویی در جایگاه یازدهم ایستاد.

*احسان در این رقابت ها سومین ورزشکاری بود که روی تخته آمد. وی در نخستین حرکت یک ضرب وزنه 98 کیلوگرمی را مهار کرد.این اتفاق در حالی افتاد که محمد حسین برخواه و دستیارش علی امینی فر برای حرکت دوم این وزنه بردار،وزنه 104 کیلوگرمی را انتخاب کردند.وزنه ای که احسان با اعتماد به نفس بالا موفق به مهار آن شد.اما آزمون سخت برای این وزنه بردار اصفهانی جایی بود که او باید وزنه 107 کیلوگرمی را مهار می کرد.البته او موفق به انجام این کار شد اما داوران خطای قیصریه را اعلام کردند تا درحرکت یک ضرب برای این وزنه بردار همان رکورد 104 کیلوگرم ثبت شود.

*  در رقابت حرکت یکضرب “رشیدف” وزنه بردار ترکمنستانی با بالا بردن وزنه 115 کیلوگرمی در جایگاه نخست قرار گرفت. همچنین”چیانگ” از تایوان با مهار وزنه 111 کیلویی دوم شد. “سوریانو لازاز” از ونزوئلا با 109 کیلوگرم  به مقام سوم گروه(B) دسته 62 کیلوگرم رسید.

*دکتر داود باقری، نایب رییس فدراسیون وزنه برداری(رییس کمیته پزشکی) در این مسابقه به عنوان پزشک مسابقه در رقابت دسته 62 کیلوگرم گروه (B) حضور دارد.