جمعه, 10 اردیبهشت,1395

با وجود کسب مدال نقره قهرمانی آسیا

سید ایوب موسوی: از عملکردم راضی نیستم

با وجود کسب مدال نقره قهرمانی آسیا
دارنده مدال نقره پیکارهای وزنه برداری قهرمانی سال 2016 آسیا در تاشکند گفت: اولین تجربه بین المللی خودم را در این پیکارها تجربه کردم ولی آنطوری که می خواستم نتوانستم کار کنم و از عملکردم راضی نیستم.
سید ایوب موسوی افزود: ولی خدا را شکر می کنم که با کسب مدال نقره آسیا توانستم جواب زحمات رئیس فدراسیون، سرمربی تیم ملی، مربیان و همچنین پدر و مادرم را بدهم و دل مردم ایران را شاد کنم. البته مردم کشورمان ارزش مدال طلا را دارند که متاسفانه نتوانستم به این مهم دست یابم و امیدوارم در مسابقات آینده جبران کنم.
وی در خصوص رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند نیز گفت: در این مسابقات مقداری از لحاظ فکری به دلیل تجربه نداشتم آماده نبودم و به خودباوری نرسیده بودم که با وجود همه این مسائل توانستم مدال نقره بگیرم.
این وزنه بردار آبادانی تیم ملی با اشاره به اینکه با حضور در اولین تجربه بین المللی مقداری از فشار و استرس رقابت های بین المللی در من کاهش یافته است تصریح کرد: اکنون برای حضور در بازی های المپیک ریو بسیار امیدوارم و حدود یک ماه دیگر باید در تورنمنت بین المللی جام فجر در تهران شرکت کنم و سعی می کنم که بهترین رکوردهای خودم را بزنم تا بتوانم یکی از اعضای تیم ملی در المپیک باشم.
وی ادامه داد: آرزوی همه ورزشکاران حضور در المپیک و قهرمانی در این رویداد بزرگ ورزشی است و امیدوارم در صورت حضور در ریو با کسب مدال خوشرنگ مردم ایران را شاد کنم.
وی در خصوص ضعف هایی فنی که در مسابقات آسیایی تاشکند با آن مواجه بود نیز گفت: سعی دارم این نقطه ضعف ها را با تمرینات زیاد و با کمک سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی برطرف کنم. در حرکت یک ضرب زمانی که نتوانستم وزنه 156 کیلوگرمی را بالای سرببرم این تصور را کردم که همه فکر می کنند حرکات دوم و سوم را نیز خراب می کنم اما اینگونه نبود چرا که در حرکت اول مقداری استرس داشتم و در حرکات بعدی وزنه های خوبی را بالای سر بردم.
موسوی با قدردانی از زحمات مسئولان فدراسیون و همچنین سرمربی تیم ملی سجاد انوشیروانی برای آماده سازی ملی پوشان گفت: مربیان استان خوزستان رضا کاظمی نژاد و همچنین اولین مربی من ولی غفاری در آبادان نیز زحمات زیادی برای من کشیدند تا من به این جایگاه برسم.

سید ایوب موسوی در نخستین تجربه بین المللی در پیکارهای قهرمانی آسیا روز گذشته در حرکت یک ضرب با 158 کیلوگرم و در دو ضرب با 198 کیلوگرم و مجموع 356 کیلوگرم دو مدال نقره (دو ضرب و مجموع) را کسب کرد. در این دسته دنیس اولانوف دارنده مدال طلای جوانان آسیا از قزاقستان با مجموع 373 كیلوگرم تیم قزاقستان را صاحب سه مدال طلا كرد.