دوشنبه, 06 دی,1395

با حضور نایب رییس و دبیر فدراسیون وزنه برداری در مجمع انتخاباتی

سیدمحسن نصیرایی رییس هیأت وزنه برداری خراسان جنوبی شد

با حضور نایب رییس و دبیر فدراسیون وزنه برداری در مجمع انتخاباتی

مجمع انتخاباتی رییس هیأت وزنه برداری استان خراسان جنوبی، با حضور دکتر باقری نایب رییس و سیاهپور دبیر فدراسیون وزنه برداری، روز گذشته در اداره ورزش و جوانان و شهرستان بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مجمع عمومی انتخابات رییس هیات وزنه برداری استان با حضور نایب رییس و دبیر فدراسیون وزنه برداری، نمایندگان داوران، مربیان، ورزشکاران و روسای هیات های ورزش وزنه برداری شهرستان های خراسان جنوبی روز گذشته در اداره ورزش و جوانان و شهرستان بیرجند برگزار شد.برهمین اساس محمدرضا صداقت و سید محسن نصیرایی دو کاندیدای ریاست وزنه برداری خراسان جنوبی بودند. 

همچنین؛ رأی گیری برای انتخاب رییس هیأت وزنه برداری استان خراسان جنوبی به دور چهارم کشید که سرانجام سید محسن نصیرایی با کسب ۷ رأی توانست به مدت ۴ سال سکاندار هیأت وزنه برداری خراسان جنوبی شود.

دکتر داودی باقری، نایب رییس فدراسیون وزنه برداری کشور در این جلسه با اشاره به اینکه فعالیت در رشته وزنه برداری اراده قوی می خواهد، گفت: وزنه برداری در خراسان جنوبی قدمت زیادی دارد ولی چند سالی است که به جهات زیادی افت کرده است و امیدواریم با حمایت همه مسئولین ورزشی، دلسوزان وپیشکسوتان استانی این رشته به روزهای اوج خود بازگردد.  چنانچه حرکتی از سوی هیات وزنه برداری خراسان جنوبی در جهت رشد و تعالی این رشته ورزشی رخ دهد فدراسیون وزنه برداری نیز حمایت های بیشتری را خواهد کرد.

وی ادامه داد: حضور در مسابقات ورزشی و برگزاری کلاس های داوری و مربیگری می تواند به رشد وزنه برداری در استان کمک کند و اگر ریاست هیات فعال نباشد نمی تواند حرفی برای گفتن در فدراسیون داشته باشد.

 

محمداسماعیل افضل پور رییس مجمع عمومی انتخابات ریاست وزنه برداری خراسان جنوبی به برگزاری بی طرفانه و آزاد انتخابات هیئت رئیسه وزنه برداری در استان اشاره کرد و گفت: هیئت وزنه برداری از آمار نگران کننده ای در زمینه فعالیت ورزشی این رشته در استان برخوردار است. تنها سه شهرستان رئیس هیات وزنه برداری دارند و در سال ۹۵ نیز ۱۵ ورزشکار سازمان یافته این هیات داشته است.

 مدیرکل جدید ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تعداد کم مربیان و نبود مسابقات به اندازه کافی نیز مزید بر علت است، تصریح کرد: با استفاده از پتانسیل های خوب ورزشی در استان و یک برنامه ریزی منسجم و قوی وضعیت این رشته از رکود خارج شود.

افضل پور خاطرنشان کرد: باید از تمام پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در رشته وزنه برداری استفاده شود و اداره کل ورزش و جوانان نیز در این زمینه از هیچ گونه حمایتی دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین به استفاده از تفکر و خرد جمعی در همه هیات های ورزشی و بهره مندی از همه ظرفیت ها و استعدادهای ورزشی در همه رشته ها اشاره کرد و گفت: وزنه برداری از جمله رشته هایی است که سرمایه انسانی زیادی ندارد و نمی توان جزیره ای فکر کرد و باید با همفکری و کار جمعی این رشته را فعال تر از گذشته در استان داشته باشیم.

لازم به ذکر است در پایان علیرضا ناصری، سید مهدی نوربخش و محمدعلی دباغی به عنوان اعضای هیات رئیسه انتخاب شدند.