ﺳﻪشنبه, 27 مهر,1395

با حضور علی مرادی در جلسه هیات رییسه جهانی

دیپلماسی بین المللی وزنه برداری در مالزی جواب داد

با حضور علی مرادی در جلسه هیات رییسه جهانی

با حضور علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در جلسه هیات رییسه فدراسیون جهانی و رایزنی های موثر بین المللی ، بدون نیاز به حضور و اعزام سرمربی و ملی پوش فوق سنگین کشورمان در مالزی مشکل مربوط  به عذرخواهی رسمی این دوچهره سرشناس وزنه برداری ایران بابت اتفاقاتی که در بازی های المپیک رخ داد حل شد. برهمین اساس و با توجه به رایزنی های انجام شده دیگردغدغه ای از بابت تعلیق و یکسری جرایم احتمالی در این باب برای وزنه برداری ایران وجود نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ با حضور علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در جلسه هیات رییسه فدراسیون جهانی به جهت پی گیری و حل موضوع مربوط به عذرخواهی رسمی بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی بابت اتفاقاتی که در رقابت دسته فوق سنگین بازی های المپیک 2016 ریو رخ داد، این موضوع با رایزنی های موثر و دیپلماسی موفق بین المللی فدراسیون وزنه برداری بدون نیاز به حضور و اعزام سرمربی و ملی پوش کشورمان در مالزی حل شد. برهمین اساس و با توجه به رایزنی های انجام شده دیگردغدغه ای از بابت تعلیق و یکسری جرایم احتمالی در این باب وزنه برداری ایران را تهدید نخواهد کرد.

بنابراین گزارش ؛ علی مرادی رییس فدراسیون که در جلسه هیأت رییسه فدراسیون جهانی در مالزی حضور داشت، با توجه به حل معضل بوجود آمده بواسطه دیپلماسی موفق و موثر بین المللی که برای حل و فصل این دغدغه صورت گرفت معتقد است:«درجلسه هیأت رییسه جهانی وزنه برداری حضور پیدا کردیم و در این خصوص توضیحاتی مبسوط ارائه دادیم. بی شک توانایی دیپلماسی ورزشی فدراسیون  وزنه برداری ایران در جهان به چشم آمد وکاملا این موضوع در جلسه هیات رییسه احساس شد. در نهایت نیز اعضاء هیات رییسه  از این مسئله خوشحال شدند و همه پذیرفتند که مشکلی وجود نداشته است»

رییس فدراسیون وزنه برداری خاطرنشان کرد:«کشورمان در سطح وزنه برداری جهان از تمام جهات، خصوصاً در بخش دیپلماسی ورزشی از جایگاه بسیار بالایی برخودار است. به همین دلیل با رایزنی و دیپلماسی گفت وگو این دغدغه نیز خدا را شکر مرتفع شد.»