شنبه, 14 اسفند,1395

با حضور رییس جمهور در آیین تجلیل از قهرمانان المپیک

وزنه برداری به عنوان موفق ترین رشته در ریو 2016 انتخاب شد

با حضور رییس جمهور در آیین تجلیل از قهرمانان المپیک
مراسم تجلیل از قهرمانان المپیک و پارالمپیک ریو 2016 و مدال آوران سال 94 کشور با حضور رییس جمهور کشورمان برگزار شد.

  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مراسم تجلیل از قهرمانان المپیک و پارالمپیک ریو 2016 و مدال آوران سال 94 کشور با حضور روحانی رییس جمهور، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به همراه معاونان و مدیران ستادی این وزارتخانه، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، روسای فدراسیون های ورزشی، مدیران کل ورزش و جوانان استان ها و میهمانان و مقامات کشوری در سالن اجلاس سران برگزار شد. 

گفتنی است؛ از رشته وزنه برداری که توانست بهترین عملکرد را در بین فدراسیون حاضر در المپیک 2016 ریو داشته باشد؛ علی مرادی رییس فدراسیون، محمد نصیری مشاور عالی رییس فدراسیون، دکتر داود باقری نایب رییس، غلامرضا سیاهپور دبیر، سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی، بهداد سلیمی، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در مراسم آیین تجلیل از قهرمانان بازی های المپیک و پارالمپیک ریو 2016 و مدال آوران سال 94 شرکت کردند.

همچنین؛ کیانوش رستمی و سهراب مرادی دو وزنه بردار طلایی‌ کشورمان در المپیک 2016ریو، نخستین ورزشکارانی بودند که طی مراسم تقدیر از مدال آوران المپیک و پارالمپیک جوایز خود را از رییس‌جمهور و مسعود سلطانی فر دریافت کردند.بهداد سلیمی، وزنه‌بردار دسته فوق سنگین ایران که با ناداوری از رسیدن به مدال المپیک باز ماند مورد تجلیل رییس‌جمهور قرار گرفت.

لازم به ذکر است؛ کاروان ورزشی ایران با نام امام رضا (ع) در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو در ۱۴ رشته کشتی آزاد و فرنگی، وزنه‌برداری، تکواندو ، بوکس، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، تنیس روی میز، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی، شمشیربازی، والیبال، جودو و شنا شرکت کرد. ورزشکاران ایران در رشته های وزنه‌برداری، تکواندو ، کشتی آزاد و فرنگی و تکواندو موفق شدند هشت مدال (۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز) را برای ایران به ارمغان بیاورند. کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه‌برداری و حسن یزدانی در کشتی آزاد سه طلایی کاروان ایران در المپیک ریو بودند. کاروان ایران در این دوره در جایگاه بیست و پنجم قرار گرفت.