فدراسیون وزنه برداری تقویم سالانه رویدادهای مختلف وزنه‌برداری را با در نظر گرفتن یک برنامه جامع برای استعدادیابی و برگزاری اردوها و مسابقات تمام رده های سنی از نوجوانان تا پیشکسوتان و همچنین برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی، بروزرسانی، تدوین و منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، ۱۵ مسابقه داخلی برای رده‌های سنی مختلف در دو گروه آقایان و بانوان، ۴ اعزام بین‌المللی، چهار سمینار سراسری، ۶ دوره آموزشی برای داوران و مربیان و ۸ ماه برگزاری مستمر اردوهای تیم ملی و همزمان فعالیت کمیته استعدادیابی، مهمترین سرفصل‌های این تقویم سالیانه است.
در تقویم سال 1401، برای نخستین بار پس از چندین سال وقفه، شاهد برگزاری مسابقات قهرمانی کشور آقایان و بانوان و همینطور پیشکسوتان هستیم ضمن اینکه برای نخستین بار لیگ وزنه‌برداری مناطق، برای رده سنی نوجوانان و جوانان دختر و پسر برگزار می‌شود. در ۸ ماه منتهی به پایان سال ۴ اعزام برون مرزی به مسابقات بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی (ترکیه)، قهرمانی بزرگسالان آسیا (بحرین)، قهرمانی بزرگسالان جهان (کلمبیا) و مسابقات قهرمانی پیشکسوتان جهان (آمریکا)، در دستور کار قرار دارد.
طبق این تقویم مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور در بخش آقایان در ماه‌های آبان، دی و بهمن برگزار خواهد شد و لیگ بانوان و رده های سنی نوجوانان و جوانان در قالب مناطق پنجگانه و در دو مرحله در مهر و دی برگزار می شود.
از مهمترین نقاط قوت تقویم جدید فدراسیون، برگزاری سمینار روسای هیئت‌ها، سیمنار سراسری داوران، سمینار اصول مربیگری و سمینار روانشناسی ورزشی است.

برای دانلود تقویم کامل سال 1401 اینجا کلیک کنید.

شرایط سنی:

المپیاد استعدادهای برتر ۱۲ الی ۱۵ سال
متولدین ۱۱ دی ۱۳۸۹ تا ۱۰ دی ۱۳۸۵

نوجوانان ۱۶ و ۱۷ سال
متولدین ۱۱ دی ۱۳۸۵ تا ۱۰ دی ۱۳۸۳

جوانان ۱۸, ۱۹ و ۲۰ سال
متولدین ۱۱ دی ۱۳۸۳ تا ۱۰ دی ۱۳۸۰