شنبه, 30 مرداد,1395

بار کسب مدال همیشه گردن کشتی و وزنه‌برداری است

دکترگودرزی: برای روشنگری در ناداوری شکایت می کنیم

بار کسب مدال همیشه گردن کشتی و وزنه‌برداری است
وزیر ورزش و جوانان در خصوص شکایت به دلیل ناداوری که در مسابقه بهداد سلیمی رخ داد، گفت: شکایت به مراجع قضایی انجام شده است و ما برای ثبت این ناداوری در تاریخ، شکایت می کنیم که روشنگری شود.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان بامداد امروز( شنبه30 مرداد) در مراسم استقبال از کاروان تیم ملی وزنه برداری در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) حضور داشت، گفت: امروز به نمایندگی از مردم و دولت به مراسم استقبال از ملی پوشان آمده ایم تا از آنان تشکر کنیم و از عملکرد آنها رضایت داریم و امیدواریم سایر نفرات باقیمانده کاروان ایران نیز نتایج خوبی بگیرند. وزنه برداری و کشتی از گذشته های دور در المپیک، مسابقات جهانی و بازی های آسیایی همواره بار کسب مدال را به دوش کشیده اند و این مرتبه نیز وزنه برداری در المپیک ریو دو مدال طلای ارزشمند کسب کرد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص شکایت به دلیل ناداوری که در مسابقه بهداد سلیمی رخ داد، گفت: متاسفانه اتفاقی که برای بهداد سلیمی در رقابت های دسته فوق سنگین المپیک ریو رخ داد نشان داد که مدیران ورزشی جهانی اجازه نمی دهند که برخی از کشورها به حد بالای موفقیت دست یابند و در این راه مشکل ایجاد می کنند.البته کار شکایت به مراجع قضایی انجام شده است.اما ما برای ثبت این ناداوری در تاریخ، شکایت می کنیم که روشنگری شود.

دکتر گودرزی در خصوص عملکرد کاروان امام رضا (ع) در سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 ریو ، تاکید کرد: در 15 دوره المپیک گذشته 60 مدال گرفتیم که به طور میانگین در هر دوره 4 مدال می شود که این کسب مدال در ادوار مختلف المپیک نوسان داشته است وباید به صورت علمی وایجاد پایگاه های استعدادیابی سعی کنیم، موفقیت ها تداوم و پایدار باشد و برای شرایط مطلوب تر تلاش کنیم.

وی ادامه داد: در این رابطه از برخی دانشگاهیان و افراد با تجربه خواستم که تحلیل و بررسی کنند تا به سمت کسب نتایج پایدار در المپیک ها برویم.

وزیر ورزش در خصوص پاداش بهداد سلیمی خاطرنشان کرد: پاداش بهداد سلیمی همان‌طور پرداخت خواهد شد که قبلاً اعلام کردم.