چهارشنبه, 07 مهر,1395

باحضور مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی

مراسم افتتاحیه رقابتهای قهرمانی کشور نوجوانان برگزار شد

باحضور مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی
افتتاحیه مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سالن شهید باکری شهر ارومیه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ در ابتدا مراسم افتتاحیه رقابتهای وزنه برداری قهرمانی رده سنی 13، 14 و 15 سال کشور، بابک مرادزاده رییس هیأت وزنه برداری استان آذربایجان غربی با تشکر از حضور گرم وزنه برداران و استان های حاضر در این رقابت یادآور شد: تقاضای توجه ویژه و حمایت مالی و تجهیزاتی فدراسیون وزنه برداری از هیأت های استانی پرتلاش و سختکوش در بحث برگزاری مسابقات و نخبه پروری هستند داشت.

همچنین وی با عرض تبریک ویژه بمناسبت موفقیت کاروان پرافتخار وزنه برداری در بازی های المپیک ریو از وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک توجه بیشتری از لحاظ بودجه ای به وزنه برداری که پرچمدار مدال آوری در عرصه های مهم بین المللی است داشته باشند.

مرادزاده ادامه داد: از هیات های وزنه برداری درخواست کرد تا بواسطه فعالیت بیشتر و جذب اسپانسر باری را از دوش فدراسیون برداشته و کمک حال مجموعه وزنه برداری باشند.

پس از مرادزاده، دکتر عبدالله چمن گلی رییس ورزش و جوانان آذربایجان غربی با تجلیل از علی مرادی و فدراسیون محبوب وزنه برداری بابت موفقیت ارزشمند در بازی های المپیک ریو تاکید داشت: وزنه برداری حقیقتا بار مدال آوری را با کسب مدال ارزشمند کیانوش رستمی عزیز و پس از آن سهراب مرادی به دوش کشید.

چمن گلی ادامه داد:قطعاً ما می توانیم با استعدادیابی در جای جای ایران اسلامی ده ها و صدها کیانوش رستمی، سهراب مرادی و بهداد سلیمی داشته باشیم.و خوشحالیم که آقای دکتر علی مرادی با توجه ویژه به رده های سنی پایه به خوبی این موضوع مهم را در وزنه برداری ایران بسط و توسعه می دهند.

رییس اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی همچنین با تقدیر از زحمات بابک مرادزاده و هیات وزنه برداری آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد رقابتهای مهم آینده در این رشته مجدداً به میزبانی آذربایجان غربی برگزار شود.

در پایان نیز منوچهر رضاخانی رییس کمیته داوران به نمایندگی از فدراسیون وزنه برداری با تشکر از مدیرکل محترم استان آذربایجان غربی و بابک مرادزاده مسوول هیات میزبانی این دوره از رقابت ها را بسیار خوب و قابل قبول ارزیابی کرد.ارومیه و استان آذربایجان غربی حقیقتا میزبانی شایسته ای را از میهمانان نوجوان خود داشته و چه در بحث اسکان و چه در تغذیه وضعیت ایده آلی را تا به امروز شاهد بودیم.

برنامه افتتاحیه مسابقات به این ترتیب رقم خورد که؛ استقرار تیم ها در سالن، تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، تواشیح گرو آل یاسین، سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، رژه تیم های شرکت کننده از مقابل جایگاه، سخنرانی بابک مراد زاده رئیس هیات وزنه برداری، سخنرانی عبدالله چمن گلی مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی، اجرای گروه موسیقی سردار به مناسبت هفته دفاع مقدس و در پایان توزیع مدال اوزان 50 و56 کیلوگرم صورت گرفت.