دوشنبه, 26 مهر,1395

باحضور دبیر فدراسیون، سرمربی تیم ملی و قهرمان وزنه برداری جهان

یادواره پهلوان شهید اعلمی برگزار شد

باحضور دبیر فدراسیون، سرمربی تیم ملی و قهرمان وزنه برداری جهان

بزرگداشت پهلوان شهید، اسماعیل اعلمی شهید شاخص ورزش کشور در سال 95 با حضور غلامرضا سیاهپور دبیر فدراسیون، سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان کشورمان و سعید محمدپور قهرمان وزنه برداری جهان، امروز(دوشنبه26 مهرماه) در اردبیل برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛
صبح امروز(دوشنبه26 مهرماه) یادواره پهلوان، شهید اسماعیل اعلمی و 184 شهید ورزشکار استان اردبیل در حسینیه ثارالله سپاه اردبیل برگزار شد.همچنین غلامرضا سیاهپور دبیر فدارسیون، سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان کشورمان، سعید محمدپور قهرمان وزنه برداری جهان و مسئولان هیأت وزنه برداری استان اردبیل در این مراسم شرکت کردند.

گفتنی است؛ پهلوان شهید اسماعيل اعلمی فرزند قدرت اله در21 شهریور سال 1339 مصادف با عید سعید قربان در اردبیل به دنیا آمد.شهید اعلمی در کنار تحصيل به رشته وزنه برداری روی آورد و توانست جزء وزنه برداران برتر استان انتخاب و در مسابقات بین المللی معتبر، عناوین ارزشمندی را برای وزنه برداری ایران کسب کرد. این شهید والامقام  پس از مدتها حماسه آفريني و دفاع از خاک وطن در يازدهمين روز از آبان ماه سال 1362 درجریان عملیات والفجر4 در منطقه عملیاتی غرب کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در خصوص پهلوان شهید اسماعیل اعلمی نیز گفت: شهید اسماعیل اعلمی در کنار قهرمانی، در بحث پهلوانی نیز به عنوان الگوی اخلاقی ورزش استان و کشور معرفی شده است. این شهید والامقام در رشته وزنه برداری علاوه بر کسب مقام قهرمانی کشوری و آسیایی به عنوان اسوه و الگوی ورزشکاران شناخته می شود.

علی دایی اسطوره فوتبال ایران در خصوص پهلوان اعلمی می گوید: شهید اسماعیل اعلمی در دوران ورزشی خود نماد اخلاق و منش پهلوانی بود و باید ورزشکاران امروزی در تمام عرصه‌های زندگی خود به خصوص در میادین ورزشی اخلاق و منش پهلوانی این شهید والامقام را الگوی خود قرار دهند.