چهارشنبه, 04 اردیبهشت,1398

باجلانی در جایگاه پانزدهم و ارجمندخواه در رده شانزدهم جای گرفتند

در دسته 64 کیلوگرم رقابتهای قهرمانی بانوان آسیا

باجلانی در جایگاه پانزدهم و ارجمندخواه در رده شانزدهم جای گرفتند

با اتمام مسابقه گروه A دسته 64 کیلوگرم بانوان باجلانی و ارجمندخواه دو بانوی وزنه بردار ایران در رده پانزدهم و شانزدهم رقابتهای قهرمانی 2019 آسیا قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ در پنجمین روز از مسابقات قهرمانی 2019 بزرگسالان آسیا در بخش بانوان، امروز (چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه) از ساعت 11:30 در گروه B دسته 64 کیلوگرم به روی تخته رفتند که دو نماینده ایران چهارم و پنجم شدند.

الناز باجلانی با رکورد ۷۵ یک ضرب، ۸۸ دوضرب و مجموع ۱۶۳ کیلوگرم چهارم شد. ابریشم ارجمند خواه دیگر نماینده ایران با رکورد ۶۵ یک ضرب، ۸۵ دوضرب و مجموع ۱۵۰ کیلوگرم در رده پنجم قرار گرفت.

“الناز باجلانی” دیگر نماینده ایران ابتدا وزنه ۷۰ کیلوگرم را مهار کرد.او در حرکت دوم وزنه ۷۵ کیلوگرم را انداخت.باجلانی در آخرین فرصت خود در یک ضرب ۷۵ کیلوگرم را بالای سر برد. باجلانی در اولین حرکت دوضرب ۸۳ کیلوگرم را زد.در دومین حرکت ۸۸ کیلوگرم را انداخت اما در حرکت سوم وزنه ۸۸ کیلوگرم را بالای سر برد و مورد تشویق قرار گرفت. او رکورد مجموع ۱۶۳ کیلوگرم را ثبت کرد.

“ابریشم ارجمندخواه” در حرکت اول یکضرب ۶۵ کیلوگرم را انداخت.او برای دومین مرتبه که روی تخته آمد توانست وزنه ۶۵ کیلوگرم را مهار کند.نماینده ایران در سومین حرکت یک ضرب، ۷۰ کیلوگرم را هم انداخت و با همان رکورد ۶۵ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد. ارجمند خواه در نخستین حرکت دوضرب ۸۵ کیلوگرم را بالای سر برد اما داوران از او خطا گرفتند و وزنه مورد قبول واقع نشد. در حرکت دوم وزنه ۸۵ کیلوگرم را به درستی بالای سر برد.او در حرکت سوم وزنه ۸۸ کیلوگرم را بالای سر برد اما داورها این وزنه را هم نپذیرفتند. به این ترتیب با ۸۵ دوضرب و مجموع ۱۵۰ کیلوگرم به کار خود پایان داد.

***نکته جالب در مسابقه امروز تشویق باجلانی و ارجمندخواه توسط تماشاگران چینی بود و زمانی که آنها وزنه‌ها را بالای سر می‌بردند مورد تشویق قرار می‌گرفتند.
***همچنین پیش از اینکه باجلانی برای حرکت سوم دوضرب روی تخته برود گوینده سالن اعلام کرد امروز تولد الناز باجلانی است و تولد او را تبریک گفت و حاضران در سالن نیز باجلانی را مورد تشویق قرار دادند.

از ساعت 14:20 بعدازظهر نیز رقابت وزنه برداران حاضر در گروه A دسته 64 کیلوگرم برگزار شد.
“دنگ” از چین توانست سه مدال طلای دسته 64 کیلوگرم بانوان را به خود اختصاص دهد. “دنگ” در حرکت یکضرب با ثبت رکورد 115 کیلوگرم (2 کیلوگرم رکورد جهان را افزایش داد)، 142 کیلوگرم در حرکت دوضرب (یک کیلوگرم رکورد جهان را ارتقاء داد) و با حدنصاب مجموع 257 کیلوگرم (3 کیلوگرم رکورد جهان را به نام خود ثبت کرد). دو وزنه بردار کره شمالی نیز با مجموع 249 و 238 کیلوگرم مدال های نقره و برنز را به دست آوردند.