دوشنبه, 01 مرداد,1397

اولین همایش اقتصاد ورزش 27 و 28 آذرماه برگزار خواهد شد

مهلت ارسال مقالات تا 15 مهرماه

اولین همایش اقتصاد ورزش 27 و 28 آذرماه برگزار خواهد شد
اولین همایش اقتصاد ورزش با حضور فعالان این عرصه، طی دو روز (27 و 28 آذرماه) در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ در حال حاضر در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته، ورزش و تفریحات سالم به عنوان یک صنعت بسیار مهم؛ عاملی موثر در رشد و توسعه اقتصاد ملی به شمار می‏ رود. این صنعت ریشه‏ های خود را به سرعت در تمام گستره دنیا دوانده تا میلیاردها انسان از آن به طریقی بهره‏ مند گردند. در حال حاضر ورزش چه از بعد عملی و چه از بعد نظری، در تولید و مصرف کالاها و خدمات ورزشی و توسعه اقتصادی جوامع مختلف نقش اساسی دارد و البته جای خالی این موضوع در کشور عزیزمان ایران بسیار مشهود است. با توجه به مزیت های نسبی و رقابتی کشور در این حوزه و بازار بالقوه منطقه و علی ‏الخصوص ایران، لزوم ایجاد دیدگاه اقتصادی در صنعت ورزش و بررسی ابعاد، فرصت‏ ها و تهدیدهای موجود در آن بیش از پیش احساس می‏ شود.

گروه رسانه‏ ای دنیای اقتصاد، با درک این مهم در نظر دارد در سال جاری همایش و نمایشگاه “اقتصاد ورزش” را با حضور فعالان، کارشناسان،‌ تصمیم‏ سازان، تصمیم‏ گیران و سرمایه‏ گذاران حوزه‏ های مختلف ورزشی از ایران و دیگر کشورهای منطقه طی دو روز(27 و 28 آذرماه سال جاری) در محل مرکز همایش های صداوسیما برگزار نماید.

برهمین اساس؛ اساتید، صاحب نظران، دانشجویان، کارشناسان، پژوهشگران و علاقمندان محترم، در صورت تمایل به ارائه مقاله یا مشارکت فردی و گروهی در این همایش نسبت به ارسال مقالات به دبیرخانه به آدرس تهران- خیابان شهید مطهری-پلاک 370 و شماره تلفن 87762350 و فکس 87726351 اقدام فرمایند.

مهلت ارسال مقالات ارزشمند علمی و مشارکت در این همایش تا 15 مهرماه است.

محورهای همایش اقتصاد ورزش به شرح است:
1- فرصت ها و چالش های اقتصادی صنعت ورزش
2- سرمایه گذاری و تامین منابع مالی حوزه ورزش
3- رویکرد اقتصادی در مدیریت ورزش
4- بازاریابی در ورزش
5- اقتصاد و تکنولوژی در ورزش
6- حوزه سلامت و پزشکی ورزش