ﺳﻪشنبه, 07 اردیبهشت,1395

انوشیروانی:

نخستین هدف و تاکتیک ما نداشتن اوتی در مسابقات است

انوشیروانی:

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان اعتقاد دارد؛ نمایندگان کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا باید تمرکز خودشان را بیشتر کنند تا حرکتی را از دست ندهیم و هیچکدام از وزنه برداران نیز اوت نکنند تا بتوانیم در کورس رقابت با سایر تیم ها باقی بمانیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان با اشاره به رقابت تیم ملی ایران در پیکارهای قهرمانی آسیا در تاشکند با چهار تیم ازبکستان، چین، قزاقستان و ژاپن تصریح کرد:تیم ملی وزنه برداری ایران در تاشکند مانند سایر تیم های پرقدرت آسیایی با نفرات اصلی نیامده است. تقریبا با تیم دوم خود در این رقابتها حضور داریم. چرا که المپیک در پیش است و نباید در این مسابقات به وزنه هایی که بالای سر برده می شود نگاه کرد بلکه به شرایط تیمی و رقابت ها باید توجه داشت. 

دارنده مدال نقره المپیک 2012 لندن در خصوص رقابت در دو روز گذشته و اوت شدن وزنه بردار ازبکستانی (آدخامون ارگاشف) در دسته 62 کیلوگرم در شب گذشته اظهار کرد: این موضوع برای تیم ما جای خوشحالی دارد و به همین دلیل اولین هدف و تاکتیک ما نداشتن اوتی است تا در تمامی وزن هایی که  نماینده داریم امتیازات کامل (یک ضرب، دو ضرب و مجموع) را بگیریم.در این مسابقات تلاش می کنیم در چهار وزن دوم با درخشش نفرات خود و البته با تمرکز بالا،حرکتی را از دست ندهیم و هیچکدام از وزنه برداران نیز اوت نکنند تا بتوانیم در کورس رقابت با سایر تیم ها بمانیم.

 انوشیروانی در خصوص وزنه بردار ژاپنی (یوچی ایتوکازو) که با مجموع 288 کیلوگرم در دسته 62 کیلوگرم صاحب مدال طلا شد، گفت: به نظر من این وزنه بردار ژاپنی تنها وزنه بردار قدر این کشور باشد که مدال طلا گرفت و ژاپن هم با تیمی کامل در این مسابقات حضور دارد که یکی از حریفان تیم ایران است و باید شرایطی را لحاظ کنیم که در رقابت با تیم ژاپن و به خصوص اصلی ترین حریف ایران یعنی چین عقب نمانیم.

وی ادامه داد: چین در روز نخست این مسابقات در دسته 56 کیلوگرم دو مدال طلا و برنز کسب کرد. البته این تیم در پنج وزن در مسابقات شرکت کرده بود که نماینده وزن 62 کیلوگرم این کشور را حذف کردند و اکنون در وزن های 56، 69، 77 و 85 کیلوگرم در هر کدام دو نماینده دارد و در وزن های 56، 69 و 77 کیلوگرم رکوردهای مجموع خوبی را دارند.