جمعه, 10 اردیبهشت,1395

انوشیروانی:

تلاش داریم در دو وزن باقیمانده طلای مجموع را بگیریم

انوشیروانی:

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان ایران گفت: تلاش داریم در روز پایانی رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند و در دو وزن باقیمانده (105 و به اضافه 105 کیلوگرم) مدال طلای مجموع را بگیریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند افزود: طی دیروز و امروز وزنه برداران کشورمان شایستگی های خودشان را نشان دادند و با توجه به تمرینات سخت و پرفشاری که طی یک ماه گذشته انجام دادند به مدال دست یافتند.زمان بسیار کمی برای انتخاب ملی پوشان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا داشتم و اما تلاش خودم را انجام دادم تا با انتخاب وزنه برداران شایسته با ترکیبی کامل به تاشکند ازبکستان بیاییم تا از اقتدار جمهوری اسلامی ایران در وزنه برداری دفاع کنیم.

دارنده مدال نقره المپیک ادامه داد: فردا (شنبه11 اردیبهشت) و در روز پایانی این مسابقات چهار وزنه بردار در دو وزن پایانی خواهیم داشت که آروزی من این است که در همه مسابقات با کسب مدال طلا پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآوریم و تلاش داریم فردا نیز با کسب مدال طلای مجموع به این مهم دست یابیم.

انوشیروانی در خصوص عملکرد چهار ملی پوشی که به روی تخته رفتند گفت: علی میری (دسته 77 کیلوگرم) با توجه به تمریناتی که در یک ماه اخیر داشت، وزنه های خوبی را بالای سر برده بود و ما از او انتظار بیشتری داشتیم چرا که وزن زیادی کم نکرده بود اما به نظر ما در این شکست ها ما چوب بی تجربگی وزنه برداران را می خوریم.

وی با اشاره به عملکرد خوب سید ایوب موسوی با کسب مدال نقره آسیا در دسته 85 کیلوگرم خاطر نشان کرد: در مسابقات امروز نیز علی هاشمی و رضا بیرالوند در دسته 94 کیلوگرم در یک ضرب خوب کار کردند و حتی بیرالوند در صورتی که وزنه 170 کیلوگرمی را بالای سر می برد می توانست به مدال دست یابد و در دو ضرب نیز به دلیل آنکه در یک ضرب مدال نگرفته بود، تحت تاثیر احساسات خود قرار گرفت و تمرکزش را از دست داد. او در تمرینات بسیار خوب کار کرده بود و می توانست در حرکت دو ضرب وزنه 198 کیلوگرمی را بالای سرببرد و ما سعی داریم این وزنه بردار خوب را حفظ کنیم چرا که آینده وزن 94 و 105 کیلوگرم وزنه برای ایران است.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: علی هاشمی در دو ضرب با توجه به شرایطی که در یک ماه گذشته داشت در این مسابقه خوب وزنه زد و در تمرینات نیز وزنه 200 کیلوگرمی را دو مرتبه بالای سر برده بود و در حرکات بعدی با توجه به اینکه سطح مسابقات با حضور ولادیمیر سیدف (دارنده مدال طلا و برنز جهان) بسیار بالا بود و برای هاشمی وزنه های 206 و 208 کیلوگرمی را انتخاب کردیم و به طور حتم علی هاشمی اینگونه نخواهد ماند و بهتر از این نیز خواهد شد.

گفتنی است؛ علی هاشمی امروز (جمعه) در رقابت های دسته 94 کیلوگرم قهرمانی آسیا در تاشکند در حرکت یک ضرب با 174 کیلوگرم و در دو ضرب با 200 کیلوگرم و مجموع 374 کیلوگرم یک مدال برنز (یک ضرب) و دو مدال نقره (دو ضرب و مجموع) را برای تیم ملی ایران گرفت.رضا بیرالوند دیگر نماینده ایران در دسته 94 کیلوگرم (دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا) امشب در یک ضرب 165 کیلوگرم و در دو ضرب 190 کیلوگرم و مجموع کیلوگرم در جایگاه پنجم آسیا قرار گرفت.

لازم به ذکر است؛ فردا (شنبه11 اردیبهشت) و در آخرین روز این مسابقات محمدرضا براری و کیا قدمی در دسته 105 کیلوگرم از ساعت 10و 25 دقیقه و از ساعت 16و 25 دقیقه بهادر مولایی و محسن بهرام زاده در دسته فوق سنگین به روی تخته می روند.