شنبه, 11 اردیبهشت,1395

انوشیروانی:

نایب قهرمان آسیا شدیم، اما من راضی نیستم

انوشیروانی:

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان آسیا گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا شاید در این شرایط کارنامه قابل قبولی باشد اما برای من راضی کننده نیست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی با اشاره به اینکه با تلاش فدراسیون تیم کاملی را روانه مسابقات کردیم افزود: اگر علی میری در دسته 77 کیلوگرم در حرکات دو ضرب اوت نمی کرد شاید الان با اختلاف 10 تا 15 امتیاز اول شده بودیم و از سوی دیگر اگر کیا قدمی در دسته 105 کیلوگرم و محسن بهرام زاده در فوق سنگین نیز عملکرد بهتری داشتند باز هم می توانستیم قهرمان آسیا شویم.

دارنده مدال نقره المپیک ادامه داد: با توجه به اینکه از ابتدای سال سکان تیم ملی را در دست گرفته ام، سعی داشتم که روحیه تیمی را جمع و جور کنم و تمرینات منظمی را انجام دادیم تا اولین گام را در مسابقات آسیایی محکم برداریم و خوشحالم که عنوان سومی تیم ملی در سال گذشته را به مقام دوم رساندیم.

وی حضور قدرتمند در تورنمنت بین المللی جام فجر به عنوان یکی از مراحل گزینشی المپیک ریو را یکی دیگر از اهداف آینده خود دانست و بیان داشت: بعد از جام فجر نیز بازیهای المپیک ریو را پیش رو داریم و امیدوارم وزنه برداری همچون گذشته با کسب مدالهای خوب پرچم دار ورزش ایران باشد.

انوشیروانی در خصوص اولین تجربه موفق مربیگری خود نیز گفت: هدایت ملی پوشان مهم است اما مهمتر از آن سالم وزنه زدن ملی پوشان در رویدادهای بین المللی است و کسی که طلا و نقره می گیرد باید هر شش حرکت خود را سالم بزند و تعداد خطاهای ملی پوشان بالاست و باید این نقطع ضعف را برطرف کنیم تا ملی پوشان با تسلط بهتری در میادین ظاهر شوند.

وی با بیان اینکه با انتخاب برخی وزنه ها برای برخی از ملی پوشان ریسک کرده است گفت: وزنه 247 کیلوگرمی که امروز بهاد مولایی در حرکت دو ضرب زده طی دو سال گذشته نزده بود و اگر در حرکات یک ضرب نیز عملکرد خوبی داشت به طور قطع می توانست مدال طلای یک ضرب را از آن خودش کند. متاسفانه برنامه ما با خطاهای ملی پوشان به هم ریخت و تلاش داریم از این پس تیمی را روانه مسابقات کنیم که کمترین خطا را داشته باشد.

انوشیروانی در پایان گفت: سال گذشته در رقابت های قهرمانی آسیا تنها یک مدال برنز مجموع داشتیم و اما امسال یک مدال برنز، دو نقره و یک طلا در مجموع کسب کردیم که کارنامه قابل قبول است و ولی من راضی نیستم.

چهل و ششمین دوره رقابت های قهرمانی وزنه برداری سال 2016 آسیا از 5 اردیبهشت در مجموعه ورزشی ازبكستان شهر تاشكند آغاز شد كه امروز (شنبه) به كار خود پایان داد.

تیم ملی وزنه برداری کشورمان در وزن های 85 ،94 ، 105 و 105+ کیلوگرم توسط (سیدایوب موسوی دونقره) ، (علی هاشمی 2 نقره و یک برنز) ،(محمدرضا براری دوطلا و یک برنز) ،( بهادر مولایی 1 طلا و 1 برنز) در مجموع با (3 طلا، 4 نقره و 3 برنز ) و کسب 500،8 امتیاز تیمی صاحب سکوی نایب قهرمانی آسیا شد.