ﺳﻪشنبه, 05 مرداد,1395

انوشیروانی:

می خواهیم بیشترین طلا را در المپیک ریو کسب کنیم

انوشیروانی:
سرمربی تیم ملی وزنه برداری کشورمان معتقد است؛ نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد ولی ما به دنبال این هستیم که بهترین نتایج را بگیریم.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در خصوص تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری تصریح کرد: هر 5 وزنه‌برداری که در اردو هستند شرایط خوبی دارند و با تمرینات بسیار خوب سعی می‌کنند تا آمادگی لازم برای حضور در المپیک را به دست آورند تا با شرایط مناسبی راهی مسابقات ریو 2016 شوند.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در خصوص تصادف بهادر مولایی تصریح کرد: بهادر مولایی اصلا قصد نداشت به شمال برود و به اصرار خانواده‌اش بازگشت. به‌ هر حال آنها خسته بودند و فکر می‌کنم که این موضوع تاثیر گذار بود. خودم نیز از این موضوع ناراحت هستم، البته من اردبیل بودم ولی خدا را شکر می‌کنم که اتفاق بدتری برای بهادر رخ نداد. دو روز پیش نیز در بیمارستان به عیادت او رفتیم.او به زودی سلامتش را به دست خواهد آورد و تا چند ماه دیگر به میادین بازخواهد گشت. 

انوشیروانی در خصوص اینکه حضور بهداد سلیمی در سنگین‌ وزن به تنهایی و با توجه به غیبت بهادر مولایی آیا به ضرر وی نخواهد بود، عنوان کرد: در المپیک ریو در سنگین‌وزن قطعا 3 تا 4 نفر برای کسب مدال رقابت خواهند داشت. نفر نخست وزنه‌بردار گرجستانی است که اکنون قهرمان جهان و اروپا بوده، وزنه‌بردار دیگر آلبگوف روس است که وی نیز رکوردهای بسیار خوبی را بالای سر برده است و همچنین وزنه‌بردار لتونی و حتی اوکراین که آنها نیز از جمله رقبای بهداد سلیمی به حساب می‌آیند. 

وی ادامه داد: به اعتقاد من در فوق سنگین شرایط خاصی حکمفرماست و ما نیز تمامی رنکینگ‌ها را پیش از انتخاب نفرات لحاظ کردیم. با توجه به اینکه در وزن 94 کیلوگرم 3 نفر دوپینگی بودند و رنکینگ این وزن سطحش پایین‌تر آمده بود متوجه شد که امیدمان در این وزن نسبت به سنگین‌وزن بیشتر است.

سرمربی تیم ‌ملی وزنه‌برداری در پاسخ به این پرسش که چقدر به کسب مدال طلا امیدوار است، تصریح کرد: هر پنج وزنه‌بردار به امید خدا برای کسب مدال به المپیک می‌روند. تمام تلاش ما نیز همین است که هر پنج نفر مدال بگیرند. البته نمی‌توان چیزی را قول داد و یا پیش‌بینی کرد. ما به دنبال این هستیم که بهترین نتایج را بگیریم و نیم نگاهی هم به کسب مدال طلا داریم و تمام تلاشمان را می‌کنیم که آن را به دست بیاوریم.