کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری در جلسه امروز (یکشنبه 16 بهمن) به اتفاق آرا و با توجه به عدم حضور «سعید علی حسینی» جهت دفاع از عملکرد خود، استعفای وی را پذیرفتند.

اعضای این کمیته همچنین اعلام کردند انتخاب سرمربی جدید تیم ملی بزرگسالان به بعد از برگزاری مجمع انتخاباتی در تاریخ 15 اسفندماه، موکول شود.

حسین مقامی سرپرست دبیری فدراسیون، در خصوص تصمیم های جلسه کمیته فنی توضیح داد: کمیته فنی نمی خواهد اشتباهی که در گذشته و در روزهای آخر ریاست علی مرادی، صورت گرفته یک بار دیگر توسط فدراسیون تکرار شود. هر کسی که به ریاست فدراسیون انتخاب  شد، باید دستش باز باشد که سرمربی تیم ملی را با نظر خود انتخاب کند.

وی ادامه داد: کمیته فنی فدراسیون امروز درحالی تشکیل شد که «سعید علی حسینی» سرمربی تیم ملی در کلمبیا، پیش از این استعفای خود را اعلام کرده و برای دفاع از عملکرد این تیم در مسابقات جهانی، در جلسه حضور نیافت. اعضای کمیته فنی در جلسه بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین نیز نظر مساعدی نسبت به عملکرد و نتایج کسب شده نداشتند و علی حسینی یک کارت زرد از این بابت گرفته بود اما فرصت دیگری به وی داده شد تا در مسابقات قهرمانی جهان هدایت تیم را برعهده داشته باشد. اما این حضور با توجه به نتایج کسب شده، هزینه اردوها و جایگاه وزنه برداری ایران در دنیا، نتوانست نظر کمیته فنی را تامین کند.

مقامی تصریح کرد: اعضای کمیته فنی انتظارداشتند آقای علی حسینی در جلسه حضور یافته و از عملکرد خود دفاع کند اما عدم حضور وی به منزله عدم دفاع از خود تلقی شده و با توجه به جمیع جهات، استعفای وی را پذیرفتند.

به گفته سرپرست دبیری فدراسیون، در بخش دیگری از جلسه امروز، «کوروش باقری» مدیر تیم های ملی، درباره عملکرد تیم ملی بانوان در مسابقات قهرمانی جهان (کلمبیا)، توضیحاتی به اعضای کمیته ارایه کرد.

باقری در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از روند آماده سازی تیم بانوان و نتایج تیم اظهارداشت: تیم بانوان در حالی به مسابقات اعزام شد که روند گزینشی علمی برای شناسایی، جذب و آماده سازی تکنیکی و تاکتیکی را طی نکرده بود. این روند مستلزم شناسایی بهترین افراد از دل مسابقات قهرمانی کشور و … دست کم از یک سال قبل است.

وی خاطرنشان کرد: اعضای تیم ملی بانوان وزنه های بسیار خوبی نسبت به رکوردهای قبلی و حتی رکوردهای کشوری زدند اما انتظار ما بیش از این هاست و باید با حمایت فدراسیون و برگزاری اردوهای منظم و مداوم، فاصله خود را با صدر جدول آسیا و جهان کاهش دهیم.