یکشنبه, 08 مهر,1397

امینی فرد: انتظار داریم در المپیک نوجوانان دو مدال بگیریم

مسابقه دو ملی پوش مان، 20 و 21 مهرماه برگزار خواهد شد

امینی فرد: انتظار داریم در المپیک نوجوانان دو مدال بگیریم

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: فدراسیون وزنه برداری برای کسب دو مدال خوشرنگ در بازی های المپیک نوجوانان برنامه ریزی کرده است و انتظار داریم دو مدال بگیریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی امینی فرد در خصوص اعزام به بازی های المپیک 2018 نوجوانان در بوئینس آیرس اظهار داشت: در دسته 85 کیلوگرم امیررضا عسگری دون و در دسته 85+ کیلوگرم علیرضا یوسفی دو ملی پوش وزنه برداری ایران اعزامی به بازی های المپیک نوجوانان هستند. بامداد روز جمعه ( 13 مهرماه) به آرژانتین سفر خواهیم کرد و مسابقات در روزهای جمعه و شنبه (20 و 21 مهرماه) برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان در خصوص آماده سازی این تیم برای حضور در المپیک نوجوانان سال 2018 تاکید کرد: برای حضور در این مسابقه مهم، فدراسیون وزنه برداری از 3 سال پیش برنامه ریزی داشته است. از بهمن سال قبل و به صورت مداوم، 4 وزنه بردار در شهرهای همدان، تهران و گیلان در اردو حضور داشتند. مرحله آخر اردوی دو ملی پوش کشورمان یک هفته در کمپ تیم های ملی است و سپس عازم آرژانتین می شویم.

امینی فرد در مورد حضور دو وزنه بردار برای حضور در المپیک، خاطرنشان کرد: ملاک انتخاب این دو وزنه بردار در دو سال گذشته صورت گرفته است. مسابقات گزینشی المپیک نوجوانان در سالهای 2017 و 2018 (رقابتهای قهرمانی 2017 جهان در تایلند و قهرمانی 2017 آسیا در نپال و همچنین قهرمانی 2018 آسیا در اورگنج ازبکستان) بدین ترتیب حداکثر سهمیه به وزنه برداری ایران داده شد و دو وزنه بردار راهی این بازی ها می شوند. حمایت از نماینده های کشورمان در این مسابقات به نحوی بوده تا این دو وزنه بردار مدال کسب کنند و پرچم کشورمان را در بازی های المپیک نوجوانان به اهتزاز دربیاورند. 

سرمربی تیم ملی نوجوانان در خصوص آنالیز و ارزیابی از رقبا، گفت: تمام وزنه بردارانی که در این بازیها حضور پیدا می کنند، با آمادگی بالا در پی کسب مدال هستند و ما هم برای رسیدن به دو مدال خوشرنگ برنامه ریزی خوبی داشتیم. با توجه به شناخت از حریفانی که در این وزن حضور دارند، شانس مدال آوری یوسفی بالاتر از عسگری دون است. انتظار داریم با گرفتن دو مدال خستگی از تن خانواده ملی پوشان، مسئولان فدراسیون وزنه برداری و مربیان تیم ملی دربیاید و دل مردم، پیشکسوتان، مربیان، جامعه وزنه برداری شاد شود.

در دو دوره بازی های المپیک نوجوانان (2010 سنگاپور و 2014 نانجینگ چین) وزنه برداری ایران توانسته یک مدال طلا را در سال 2010 توسط علیرضا کاظمی نژاد در دسته 85+ کیلوگرم به دست بیاورد.

بازی های المپیک2018 نوجوانان 14 تا 26 مهرماه در بوینس آیرس آرژانتین برگزار خواهد شد.