نخستین دختر مدال آور تاریخ وزنه برداری بانوان پس از کسب مدال تاریخی طلا در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، قویا بر این باور است که این افتخارات و کسب مجموع 27 مدال توسط کاروان وزنه برداری کشور، بدون وجود یک تیم مدیریتی قوی و حمایتگر امکانپذیر نبود.

سیده الهام حسینی دختر تاریخ ساز وزنه برداری ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و در دسته وزنی 81 کیلوگرم زنان در خصوص نحوه و نوع اعزامش و اینکه قبل از حضور در این تورنمنت گویا آسیب دیدگی داشته است می گوید:«حقیقتا یک تیم کامل حامی و پشت سر ما بود که توانستیم در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی افتخار کسب کنیم. امیدوارم مدال آوری دختران وزنه برداری ایران ادامه دار باشد چون می دانم که تک تک بچه های تیم ملی و دختران وزنه برداری کشورم شایسته و لایق ایستادن روی سکوهای قهرمانی در تورنمنت های مختلف و معتبر هستند. خودتان می دانید که من یکماه و نیم قبل از اینکه به مسابقات اعزام شوم، از ناحیه زانو آسیب دیدگی داشتم. این آسیب دیدگی و روند درمانی و تمریناتم طوری بود که حتی فکرش را هم نمی کردم بتوانم خودم را به بازی های همبستگی برسانم. چه برسد به اینکه در فکر مدال باشم. اما اینجا جا دارد از زحمات دکتر انوشیروانی سرپرست فدراسیون، آقای مقامی دبیر فدراسیون که بعد از تغییرات ایجاد شده در سیستم مدیریتی علاوه بر تدارک یک اردوی عالی در قزوین، همه کار برای ما کردند تا بتوانیم در بهترین شرایط به بازی های همبستگی اعزام شویم، قدردانی ویژه ای داشته باشم. همینطور از سرکار خانم بابایی مربی تیم ملی بانوان باید تشکر کنم که خیلی برای ما در این مدت زحمت کشیدند. واقعا تلاشهای یک تیم کامل که پشت صحنه و حامی ما بودند باعث شد تا من بتوانم اولا به این مسابقات برسم، بعد هم صاحب مدال تاریخی در این رویداد بین المللی معتبر شوم. از این بابت خداراشاکرم و امیدوارم این روند به همین منوال ادامه داشته باشد..»

مدالهایم را مدیون مشاوره فنی استاد باقری هستم

اولین مدال آور طلایی تاریخ وزنه برداری زنان ایران درخصوص اینکه چقدر مشاوره های فنی کوروش باقری و اضافه شدن او به عنوان مشاور فنی تیم ملی وزنه برداری زنان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی کمکش کرد تا بتواند سکوی قهرمانی را برای نخستین بار در قونیه تجربه کند تاکید دارد:«حضور استاد کوروش باقری به عنوان مشاور فنی تیم ملی بانوان در کنار ما و استفاده از تجربیات ارزشمند وگرانبهای این مرد بزرگ و نامدار در عرصه مربیگری دنیا، به جرات می توانم بگویم یکی از بهترین اتفاق هایی بود که بعد از تغییر سیستم مدیریتی و فنی فدراسیون وزنه برداری برای ما رخ داد. قطعا اگر استاد کوروش باقری و تحربیات و راهکارهایی که به ما گوشزد کردند نبود، من نمی توانستم اولا با مصدومیتی که داشتم به این بازی های برسم، ثانیا در زمان تمرین و مسابقه به درجه ای از آمادگی و تمرکز برسم که به بتوانم برای نخستین بار در تاریخ هم سکوی قهرمانی را درک کنم و هم صاحب سه مدال ارزشمند در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شوم. از این بابت خدا را شاکرم و قدردان تیم مدیریتی فدراسیون هستم که این فرصت طلایی را به ما هدیه کردند. امیدوارم که من هم توانسته باشم، با مدال هایی که گرفتم پاسخ اعتماد کادرفنی و تیم مدیریتی فدراسیون را داده باشم.»

نکته: فاصله زمانی مسابقات آسیایی بحرین و جهانی کلمبیا که گزینشی المپیک هم هست، خیلی کم و نزدیک به هم است. این اتفاق برای من که هنوز آسیب دیدگی ام کامل درمان نشده، حقیقتا سخت و سنگین است. اما بازهم هرچه کادرفنی برایم صلاح بدانند تابع نظر و اوامر آنها هستم. تلاشم کسب بهترین نتیجه است و گرفتن سهمیه المپیک و برای آن قطعا از جانم مایه میگذارم.