رییس هیئت وزنه برداری مازندران پس از مراسم افتتاح سالن مجهز شهر بابلسر، از گام بعدی برای راه اندازی خانه وزنه برداری ساری به عنوان یکی از بهترین سالنهای تخصصی این رشته ورزشی در ایران خبر داد.

آیین گشایش خانه وزنه برداری مرحوم «رمضان نژاد» بابلسر با حضور فرماندار بابلسر، اعضای شورای شهر، «صیادیان» شهردار، بریمانی معاون امور ورزشی مدیر کل ورزش و جوانان مازندران، حجت الاسلام قلی پور امام جمعه و ابراهیم زاده رئیس اداره ورزش و جوانان، پیشکسوتان، قهرمانان و ورزشکاران وزنه برداری برگزار شد.

عملیات تعمیر و بازسازی سالن تخصصی وزنه برداری بابلسر و ساخت سرویس بهداشتی و رختکن آن، از مهرماه امسال آغاز شد و با هزینه‌ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان در ۳ ماه به بهره برداری رسید.

رحیمی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری توضیح داد: «بابلسر دارای سالن وزنه برداری بود که به علت فرسوده شدن وسایل و تخته ها و نداشتن سرویس بهداشتی، شرایطی نامطلوب داشت. با توجه به اینکه بابلسر از شهرهای مهم در ساختن و پرورش استعداد های ناب در وزنه برداری بوده می طلبید که شرایط مناسب نیز برای پرورش استعدادها ایجاد شود.»

به گفته وی «سال گذشته در راس هرم وزنه برداری شهرستان بابلسر تغییراتی ایجاد شد. آقای مسلم حسین زاده که سالها مسئولیت ریاست هیئت را بر عهده داشته و خدمات شایانی برای وزنه برداری شهرستان و استان انجام داده اند، جایشان را به صیادیان داد که اکنون شهردار بابلسر هستند. رییس هیئت بابلسر با کمک بخش خصوصی و شماری از دوستان، سالن جدید را بازسازی و تجهیز نمودند که بخشی از آن اهدای سه ست میله و صفحه توسط ریاست فدراسیون وزنه برداری و دکتر رنگرز، مدیرکل ورزش استان مازندران بود.»

رحیمی در خاتمه از راه اندازی قریب الوقوع خانه وزنه برداری مازندران در شهرستان ساری خبر داد که به گفته وی، تاسیسات آن خریداری شده و امید است که با کمک فدراسیون و وزارت ورزش، به بهره برداری کامل برسد.

خانه وزنه برداری ساری یکی از سه سالن مجهز و برتر کشور خواهد بود که در دو طبقه هر طبقه حدود ۷۰۰متر فضا احداث شده و دارای سالن تمرین، جکوزی، سونای بخار و خشک خواهد بود.