پنجشنبه, 17 اسفند,1396

افتتاحیه رقابتهای وزنه برداری جام بین المللی فجر برگزار شد

با حضور معاون وزیر ورزش و دبیر کل کمیته المپیک در اهواز

افتتاحیه رقابتهای وزنه برداری جام بین المللی فجر برگزار شد

مراسم افتتاحیه سومین دوره رقابتهای وزنه برداری جام بین المللی فجر با حضور مسئولان و مدیران ورزشی، اجتماعی کشورمان در سالن امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مراسم افتتاحیه سومین دوره رقابتهای وزنه برداری جام بین المللی فجر با حضور دکتر محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان، مهندس شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک،علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری، اورسلا پاپاندراء نایب رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری، افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان، مسئولان کشوری و مدیران نفت اهواز در سالن امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد.

پس از رژه تیم ها، تلاوت کلام الله قرآن مجید و سرود ملی کشورمان، گروه موسیقی محلی به اجرای یک قطعه کلیپ هنری پرداخت. در ادامه دکتر محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان برای حاضران در مراسم افتتاحیه سخنرانی کرد و در بخشی از صحبت های اظهار داشت: از مدیران وزنه برداری کشور که برای برگزاری این مسابقه زحمت کشیدند تشکر و قدردانی می کنم. به تمامی ورزشکاران، مربیان، سرپرستان و مسئولان وزنه برداری سایر کشورها خیرمقدم می گویم که در کشور ما حضور پیدا کردند.امیدوارم میزبان خوبی برای حاضران در این مسابقات باشیم و با خاطره خوب کشورمان را ترک کنند.

در بخشی دیگر از مراسم افتتاحیه سومین دوره جام بین المللی فجر، مهندس شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک عنوان داشت: به نایب رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری و سایر مسئولان وزنه برداری آسیا برای تشریف فرمایی در این مسابقات خیرمقدم می گویم. برای رشد وزنه برداری بانوان این قول را می دهم که حمایت گسترده ای در این رشته داشته باشیم تا در رقابتهای بین اللملی افتخارآفرینی کنند.

در ادامه مراسم نیز اورسلا پاپاندرا نایب رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری به سخنرانی پرداخت و بیان کرد: سالهای قبل نیز برای حضور در رقابتهای جام بین المللی فجر به ایران دعوت شده بودم ولی به دلیل پاره ای از مشکلات به کشورتان نیامدم، ولی ازاینکه امسال در اهواز هستم، خیلی خوشحالم. ایرانی ها بسیار میهمان نوازان هستند و هیچ وقت این خاطرات خوش را فراموش نمی کنم و از این رو قصد دارم هرساله در این مسابقات حاضر شوم.

وی در ادامه صحبت های خود در این مراسم گفت: ایران فرهنگ بسیار غنی دارد و این پیشنه قوی در دنیا قابل تقدیر و ستایش است. از علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران تشکر می کنم و امیدوارم در آینده نزدیک وزنه برداری ایران و آمریکا همکاری های زیادی با یکدیگر داشته باشند.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری آخرین سخنران این مراسم بود و در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: از طرف وزنه برداری ایران به کشورهای که در رقابتهای جام بین المللی فجر حضور پیدا کردند سپاسگزاری خود را اعلام می کنم. این مسابقات در استان خوزستان برگزار می شود، استانی که در دفاع مقدس جانانه در مقابل دشمنان اسلام ایستاد.
وی ادامه داد: از اسپانسرهای حاضر در این مسابقات از جمله نفت اهواز، بیمه معلم و دیگر ارگان ها در جهت برگزاری باشکوه این مسابقات تلاش کردند، سپاسگزارم.
رئیس فدراسیون وزنه برداری خاطرنشان کرد: وزنه برداری بانوان را برای رشد و پیشرفت مورد حمایت قرار می دهیم و امیدواریم بانوان وزنه برداری کشورمان در رقابتهای بین المللی حضور شایسته ای داشته باشند.
ریاست فدراسیون در پایان؛ از تک تک پیشکسوتان وزنه برداری ایران همچون استاد محمد زهتاب، استاد مصطفی حکمت پور، محمد نصیری اسطوره وزنه برداری ایران جهان، پهلوان علی پاکیزه جمع قهرمان جهان و آسیا برای حضور در این مسابقات تشکر و قدردانی کرد.