چهارشنبه, 06 مرداد,1395

اسطوره وزنه برداری ایران به المپیک نمی رود

نصیری بخاطردرمان کتفش ازرفتن به ریو انصراف داد

اسطوره وزنه برداری ایران به المپیک نمی رود

دارنده سه نشان طلا ، نقره و برنز بازی های المپیک (68 مکزیکوسیتی ، 72 مونیخ و 76 مونترال کاناد) به دلیل انجام عمل جراحی کتف نمی تواند کاروان وزنه برداری را در المپیک ریو همراهی کند و به اجبار از همراهی کاروان ایران در ریو انصراف داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ محمد نصیری قهرمان چند دوره جهان و المپیک که قرار بود به همراه تیم ملی وزنه برداری کشورمان به بازی های تابستانی المپیک2016 ریو اعزام شود به دلیل جراحی کتفش ازحضور در المپیک 2016 ریو جا ماند.
محمد نصیری سرشت (زادۀ ۱۳۲۴ در تهران) ملقب به «خروس طلایی ایران» و «هرکول ایرانی»، وزنه‌بردار سبک‌وزن ایرانی و صاحب چندین مدال مختلف رقابت‌های جام جهانی، المپیک و آسیایی است. نصیری پرافتخارترین وزنه‌بردار ایران و آسیا به‌شمار می‌آید و توانسته ‌است ۱۸ رکورد جهانی را به نام خود ثبت کند در ضمن 16 مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی آسیا، بازی های آسیایی، قهرمانی جهان و المپیک را دارد که وی در سال ۲۰۰۰ ازسوی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری به‌عنوان یکی از ۱۰ وزنه‌بردار برتر جهان معرفی شد. اسطوره وزنه برداری کشورمان مدال طلای المپیک 1۹۶۸مکزیکو سیتی، مدال نقره المپیک ۱۹۷۲مونیخ و دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۷۶ مونترال است.
نصیری در رابطه با اینکه چه اتفاقی رخ داده که از همراهی با کاروان وزنه برداری در ریو انصراف داد، می گوید: سالهای زیادی از ناحیه کتف ناراحتی داشتم و اذیتم می کرد. با توجه به اینکه این درد شدت پیدا کرده بود با کمک فدراسیون وزنه برداری و فدراسیون پزشکی ورزشی قرار است در روزهای آینده آزمایش (MRI) بدهم تا اگر لازم بود به زودی کتفم را جراحی کنم. همچنین طولانی بودن این سفر باعث تشدید درد می شود از این رو ترجیح دادم تا از این سفر انصراف دهم.