دوشنبه, 01 شهریور,1395

استقبال از نخستین مدال‌آور ورزش اصفهان در المپیک

سهراب مرادی: خوشحالم دین خود را به اصفهان ادا کردم

استقبال از نخستین مدال‌آور ورزش اصفهان در المپیک
در مراسمی از سهراب مرادی قهرمان اصفهانی وزنه‌برداری المپیک 2016 ریو استقبال شد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛
مراسم استقبال از سهراب مرادی قهرمان دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری المپیک 2016 ریو صبح امروز (دوشنبه یکم شهریور ماه )در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.این مراسم با ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم آغاز شد و سپس حاضران در خیمه گلستان شهدا گرد هم آمدند و با شهدای قهرمانان دوران دفاع مقدس تجدید میثاق کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: یاد و خاطره 23 هزار شهید دفاع مقدس در استان را گرامی می‌داریم. درست است که دوران دفاع مقدس تمام شد اما تلاشگران ایران اسلامی اکنون در عرصه صنعت، ورزش و … مدافع کشور هستند.فداکاری و رشادت‌های این شهیدان باعث شده که ایران امروز به عنوان امن‌ترین نقطه جهان شناخته شود.

سلطان‌حسینی گفت:  سهراب مرادی با سال‌ها تلاش توانست به این مقام برسد و در عرض چند دقیقه برای ورزش ایران و اصفهان افتخارآفرین باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با تأکید بر رعایت منش پهلوانی توسط قهرمانان ورزشی برای ورزشکاران کشورمان در پارالمپیک 2016 نیز آرزوی موفقیت کرد.

قرار است عصر امروز نیز مراسم استقبالی از سهراب مرادی در شهرستان زرین‌شهر برگزار شود و باشگاه ذوب‌آهن نیز در مراسمی از وی تقدیر خواهد کرد.

سهراب مرادی: خوشحالم دین خود را به اصفهان ادا کردم


قهرمان وزنه‌برداری المپیک ریو گفت: نخستین طلای اصفهان را در تاریخ المپیک کسب کردم و از این بابت خوشحالم که توانستم دین خودم را به اصفهان و زادگاهم ادا کنم.

سهراب مرادی ساعتی پیش در بدو ورود به گلستان شهدا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود تمام سختی‌ها و مسائلی که پشت سر گذاشتم اما به توانایی‌های خودم اطمینان داشتم و همین که خودم را باور کردم عامل اصل موفقیت من بود.

وی با اشاره به تمرینات فشرده خود برای درخشش در المپیک ریو افزود: از سن 9 سالگی و دوره نونهالی تا به امروز تلاش کردم و زحمت کشیدم تا بتوانم به سکوی المپیک برسم و در این راه مسئولان استان هم از همان دوره نوجوانی بنده را حمایت کردند تا به این مرحله رسیدم.

قهرمان طلایی وزنه‌برداری المپیک ریو گفت: مدالم را به تمام مردم اصفهان که همیشه حامی من بودند تقدیم می‌کنم و از این پس هم تلاش خواهم کرد تا بتوانم برای اصفهان افتخارآفرینی کنم. من در 2012 می‌خواستم نخستین مدال المپیکی اصفهان را برای این مردم کسب کنم که نشد و شکرخدا این بار میسر شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای حضور در المپیک 2020 هم برنامه دارد، بیان کرد: من برای سال آینده تمریناتم را آغاز می‌کنم تا اگر خدا بخواهد بتوانم در المپیک آینده هم حضور پیدا کنم.

مرادی خودباوری را عامل اصلی کسب مدال طلا در المپیک عنوان کرد و گفت: با وجود تمام سختی‌ها و مسائلی که پشت سر گذاشتم اما به توانایی‌های خودم اطمینان داشتم و همین که خودم را باور کردم عامل اصل موفقیت من بود.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا برای رکوردشکنی اقدام نکرد، تصریح کرد: تعداد حرکات زیاد شد و همچنین اختلاف وزنه من با وزنه رکورد زیاد بود و اگر بین این 2 وزنه یک بار یک وزنه میانه زده بودم شاید می‌توانستم در رکوردزنی هم موفق باشم.

مرادی در خصوص اتفاقات پیش‌آمده برای بهداد سلیمی و مدال نگرفتن وی بیان داشت: کارشناسان باید در این‌ باره نظر بدهند اما من هم برای سلیمی خیلی ناراحت شدم و دوست داشتم وی هم مدال بگیرد.