شنبه, 09 تیر,1397

استعدادیابی دانش آموزان خراسان شمالی در ورزش وزنه برداری

با حمایت مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از این رشته المپیکی

استعدادیابی دانش آموزان خراسان شمالی در ورزش وزنه برداری

رئیس هیئت وزنه برداری خراسان شمالی از استعداد یابی دانش آموزان استان در این رشته المپیکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری به نقل از روابط عمومی هیئت وزنه برداری استان خراسان شمالی؛ حسین محراب رئیس هیئت وزنه برداری استان خراسان شمالی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش ضمن خوش آمدگویی، توضیحی در خصوص اهمیت ورزش وزنه برداری ارائه کرد و گفت:ورزش علاوه براینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت و بهداشت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری های روانی دارد.

وی با بیان اینکه ورزش در سنین کودکی و نوجوانی زمینه مناسبی برای آزادسازی انرژی های اندوخته است، افزود:دانش آموزان مستعد در حوزه ورزش وزنه برداری در مدارس خراسان شمالی استعدادیابی و شناسایی می شوند و پس از شناسایی اقدامات لازم برای جذب و فعالیت آنان انجام خواهد شد.

محراب اظهار کرد:همچنین با توجه به اینکه ورزش از جمله مهمترین روش های تکامل جسمانی، روانی و اجتماعی است بستر مناسبی را برای انجام فعالیت ها گروهی و مشارکت بیشتر اجتماعی فراهم می کند.

رییس هیئت وزنه برداری خراسان شمالی گفت:متاسفانه به ورزش وزنه برداری در استان آنطور که باید و شاید پرداخته نشده از این جهت هیات وزنه برداری تمام تلاش خود را برای احیای این ورزش در خراسان شمالی به کار خواهد گرفت این در حالیست که خوشبختانه با روی کار آمدن کوروش بهادری مدیرکل ورزش و جوانان استان که خود از دوستداران و خانواده ورزشی هستند حمایت های وی آینده خوبی را برای وزنه برداری استان رقم خواهد زد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این جلسه، موافقت خود را برای استعدادیابی دانش آموزان در مدارس استان اعلام کرد و افزود:فعالیت های ورزشی در روح و روان دانش آموزان و آماده سازی ذهنی آنان برای درک مسایل تاثیر بسزایی دارد.

براتعلی حاتمی گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان از تمامی رشته های ورزشی به ویژه وزنه برداری به عنوان مهمترین رشته المپیکی حمایت های لازم را خواهد داشت.

وی همچنین گزارشی در خصوص وضعیت فعالیت های ورزشی در مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه ارائه کرد.