یکشنبه, 14 آذر,1395

استاندار زنجان:

امکانات مورد نیاز را در اختیار هیأت وزنه برداری استان می گذاریم

استاندار زنجان:

درویش امیری استاندارد زنجان در خصوص  حمایت از وزنه برداری این استان گفت: در حد توان امکاناتی که مورد نیاز باشد را در اختیار هیأت وزنه برداری استان قرار خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مهندس اسدالله درویش‌ امیری استاندار زنجان در دیدار با علی مرادی رییس فدراسیون و دیگر مسئولان وزنه برداری در خصوص توسعه ورزش کشورمان این گونه توضیح داد: جامعه ورزش جامعه بزرگی است، در کشور حداقل 25تا 26 میلیون نفر در عرصه های ورزشی فعال هستند. ورزش مهمترین عامل وفاق و همدلی در جامعه بوده که اهمیت به ورزش بسیار در جامعه مهم است اما من معتقدم خیلی به توسعه و ترویج ورزش به اندازه اهمیت فوق العاده اش توجه نمی شود.

وی در خصوص وزیر جدید ورزش و جوانان نیز گفت: مسعود سلطانی فر مدیر بسیار فعال و پرانرژی هستند که امیدوارم بتواند به ورزش کشور کمک کند. وی را کاملا می شناسم و خیلی امیدوارم که شرایط ورزش را بهبود ببخشند.

استاندار زنجان در خصوص ناداوریی که در المپیک 2016 ریو  برعلیه بهداد سلیمی رخ داد؛ معتقداست: قطعا بهداد سلیمی با آن ناداوری در المپیک بیش از پیش محبوب مردم ایران شد و همیشه پهلوانی ورزشکاران مان در نظر مردم کشورمان در اولویت نخست قرار دارد.

درویش امیری در خصوص ورزش استان زنجان تصریح کرد: زنجان در ورزش های انفرادی استعدادهای بسیار درخشانی دارد و ما خیلی در این رشته ها پتانسیل داریم که وزنه برداری استان نیز از این امر مسثتنی نیست و موفقیت های چشم گیری را بدست آورده است.

وی در خصوص مدیریت فدراسیون وزنه برداری نیز این چنین گفت: آقای علی مرادی شما یکی از مدیران باتجربه و شناخته شده در ورزش کشور و رشته وزنه برداری هستید. شما پایه وزنه برداری نوین را در ایران با حضور ایوانف بنا نهادید و امیدوارم همچنان در دوره مدیریت جدیدتان هم پرقدرت تر و با آینده نگری قوی تر حرکت کنید.مطمئنا ما هم در استان ها کمک حال شما و یارو یاورتان خواهیم بود.

استاندار زنجان در خصوص اداره اماکن ورزشی توسط دولت تاکید کرد: بنده با تولیت و مدیریت دولت بر اماکن ورزشی موافق نیستم و فکر می کنم اگر این سالن های چند منظوره را به بخش خصوصی واگذار کنیم قطعا بخش خصوصی می داند چگونه از این اماکن و کاربری صحیح آن استفاده نماید.

درویش امیری خاطرنشان کرد: مطمئنا ما از ورزش و وزنه برداری استان حمایت خواهیم کرد و در حد توان امکاناتی که مورد نیاز باشد را در اختیار هیأت وزنه برداری استان قرار خواهیم داد.

در پایان این نشست، درویش امیری استاندار زنجان با محمد نصیری اسطوره وزنه برداری خوش وبش کرد و عکسی را نیز به یادگارثبت کردند.