جمعه, 04 تیر,1395

استارت لیست مسابقات جوانان جهان اعلام شد

شانس مدال برای وزنه برداران سنگین وزن ایران

 استارت لیست مسابقات جوانان جهان اعلام شد
استارت لیست اولیه مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در تفلیس گرجستان اعلام شد که وزنه برداران کشورمان در سه وزن آخر، شانس بیشتری برای کسب مدال دارند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری،
لیست اولیه رکوردهای ورودی ۲۵۰ وزنه بردار(۱۱۰ دختر و ۱۴۰پسر ) از ۴۷ کشور حاضر در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۱۶ به میزبانی تفلیس گرجستان اعلام شد.در این لیست نام ۸ وزنه بردار تیم ملی جوانان کشورمان در آن درج شده است که ۴ وزنه بردار در اوزان ۹۴ ، ۱۰۵ و به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم  شانس بیشتری برای کسب مدال در این رقابتها دارند و تنها علیرضا دهقان در دسته ۱۰۵ کیلوگرم در صدر وزن خود  جای گرفته است.

رکوردهای ورودی ۸ وزنه بردار کشورمان در استارت لیست اولیه مسابقات جوانان جهان به شرح زیر است:


دسته ۶۲ کیلوگرم:

سیدعلیرضا طاهریان با رکورد ورودی ۲۶۶ کیلوگرم در گروه A وزن ۶۲ کیلوگرم در جایگاه دهم قرار دارد.در این دسته ژیانگ مو از چین با رکورد ورودی ۳۰۰ کیلوگرم در صدر است.

دسته ۷۷ کیلوگرم:

مصطفی زارعی در استارت لیست اولیه مسابقات با رکورد ورودی ۳۱۱ کیلوگرم در گروه B دسته ۷۷ کیلوگرم در رده چهارم جای گرفته است. در ضمن ۱۰ وزنه بردار نیز در گروه A حضور دارند که گدیک صدرت تین از ترکیه با رکورد ورودی ۳۳۸ کیلوگرم در جایگاه نخست قرار دارد.

دسته ۸۵ کیلوگرم:

دو وزنه بردار کشورمان، عارف خاکی و رامین ولی پور در استارت لیست اولیه رقابتها با رکورد ورودی ۳۳۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های نهم و دهم گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم جای دارند. ابراهیم از قطر با رکورد ورودی ۳۵۵ کیلوگرم در مکان نخست این وزن قرار دارد. انتونیو پیزالاتو نیز با رکورد ورودی ۳۵۴ کیلوگرم دوم است لیو از چین با رکورد ورودی ۳۵۰ کیلوگرم در مکان سوم جای گرفته است.دسته ۹۴ کیلوگرم:

رضا بیرالوند وزنه بردار تیم ملی جوانان با رکورد ورودی ۳۶۵ کیلوگرم در جایگاه سوم گروه A قرار دارد.ولادیمیر از اوکراین با رکورد ورودی ۳۷۰ کیلوگرم اول و سوبیرف از ازبکستان با ۳۶۷ کیلوگرم دوم است.

دسته

۱۰۵ کیلوگرم:

علیرضا دهقان و پیمان جان دو وزنه بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم تیم ملی جوانان در استارت لیست اولیه مسابقات با رکورد ورودی ۳۸۵ کیلوگرم و ۳۷۶ کیلوگرم به ترتیب رتبه های اول و سوم را در اختیار دارند.گیورگی از گرجستان با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم در مکان سوم جای گرفته است.

 


دسته ۱۰۵+ کیلوگرم:

در استارت لیست اولیه مسابقات جهانی جوانان در دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم، امیر حسین فضلی با رکورد ورودی ۳۹۰ کیلوگرم در جایگاه دوم این لیست قرار دارد و سیمون ماتیروسیان از ارمنستان با رکورد ورودی ۴۰۰ کیلوگرم اول و همچنین محمد عبدالحامد از مصر با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم در جایگاه سوم جای گرفته است.

لازم به ذکر است؛ دکتر داود باقری رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری در این دوره  به عنوان تكنيكال افيشيال در كادر فنی مسابقات و همچون گذشته بعنوان پزشک مسابقات انجام وظیفه می کند.