دوشنبه, 23 اسفند,1395

از بی تفاوتی رسانه ملی به وزنه برداری تعجب می کنم!

نایب رییس فدراسیون وزنه برداری: چرا شبکه 3 تورنمنت معتبر جام فجر را پوشش نداد؟

از بی تفاوتی رسانه ملی به وزنه برداری تعجب می کنم!
دکتر داود باقری نایب رییس فدراسیون وزنه برداری درخصوص عدم پوشش مناسب و زنده تلویزیونی دومین دوره رقابتهای بین المللی جام فجر از طریق رسانه ملی خصوصا شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد: انتظار و توقع جامعه وزنه برداری ایران به عنوان موفق ترین رشته ورزشی در بازیهای المپیک 2016 ریو از سیمای جمهوری اسلامی ایران خصوصا شبکه 3 براین بود که پوشش جامع و کاملی را از دومین دوره رقابتهای بین المللی فجرکاپ در اهواز داشته باشند. اما در مجموع 3 روز برگزاری مسابقات در اهواز فقط 2/30 شبکه ورزش و تقریبا دو روز هم شبکه استانی این رقابت مهم بین المللی را مستقیم از طریق تلویزیون پوشش داد که واقعا جای تاسف و گلایه دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ گزارش رانتظار بر این بود صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران پوشش پوشش شایسته ای از مسابقات وزنه برداری جام بین المللی فجر به صورت زنده از شبکه ورزش، شبکه سه سیما و شبکه استانی استان خوزستان داشته باشند.اما در مجموع سه روز از برگزاری این پیکارها فقط2/30 ساعت شبکه ورزش و یک روز نیز شبکه استانی این رقابت حساس را به روی آنتن برد.
رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری در خصوص بی مهری شبکه سه به ورزش وزنه برداری معتقد است : وزنه برداری ورزش پاک و همیشه پر افتخار در عرصه های بین المللی و مسابقات جهانی و المپیک بوده، همیشه دل مردم ، مسئولان و رهبری را شاد کرده است. اما به چه دلیلی از شبکه های تلویزیونی خصوصا شبکه سه با بی مهری این رشته پر افتخار را از کنداکتورپخش زنده خود حذف کرده اند براس ما جای تعجب و سوال دارد؟! ما نمی دانیم چرا وزنه برداری با این سابقه در مدال آوری دررقابتهای المپیک و جهان، بهترین فدراسیون در سال 95 و در رده های مختلف سنی، اینچنین در برنامه های مختلف سیمای جمهوری اسلامی ایران با بی عدالتی مواجه می شود.
نایب رییس فدراسیون وزنه برداری خاطرنشان کرد: برای پخش مسابقات جام فجر رایزنی و هماهنگی های زیادی با صدا و سیما و شبکه سوم سیما(شبکه پر بیننده تلویزیونی در سراسر کشور، به منظور جذب مخاطب ) شده بود تا تمامی رقابت وزنه برداران در تمامی اوزان به صورت زنده پخش شود.زمانیکه دولت همه هزینه های برگزاری این تورنمنت را در اهواز متقبل می شود و هر گونه حمایت مالی را از این رقابتها دارد، سوال اینجاست چرا این گونه با وزنه برداری در صدا و سیما برخورد می شود؟
دکتر باقری خاطرنشان کرد: حتی صدا و سیما در این روزها که ما مسابقه معتبری همچون  جام فجر را میزبان هستیم ؛ پخش زنده مسابقه هایی را دارد که عناوین و افنخارات چندانی درورزش ایران ندارند. البته وزنه برداری بدلیل همین بی مهری ها ازسوی سیما،نمی تواند اسپانسر زیادی را جذب کند تا بواسطه آن بتوانیم هزینه های درخواستی نلویزیون را برای پخش مستقیم پرداخت نماییم. اما سیمای جمهوری اسلامی ایران بعنوان رسانه ملی باید بین وزنه برداری بعنوان پرافتخارترین رشته ورزشی تاریخ ایران با رشته های دیگر تفاوت قایل شده و به اهمیت پخش مستقیم رقابت های وزنه برداری از تلویزیون برای موفقیت ورزش کشورمان دربازی های مهم آتی نگاهی کارشناسانه و ملی داشته باشد.