ﺳﻪشنبه, 16 آذر,1395

اردوی بعد همه ملی پوشان را دعوت می کنیم

انوشیروانی: جوانگرایی پشتوانه تیم ملی را تضمین می کند

اردوی بعد همه ملی پوشان را دعوت می کنیم
سرمربی تیم ملی بزرگسالان در خصوص پشتوانه سازی در وزنه برداری کشورمان معتقد است:هر چقدر به این جوانان میدان دهیم با توجه به چشم‌انداز بازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 می‌توانیم پشتوانه تیم ملی را تضمین کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان کشورمان در خصوص مرحله نخست اردو و حضور نفرات جوان؛ تصریح کرد: با توجه به شرایط تیم بزرگسالان و اینکه شاید نسل قبل سال‌های آخر حضور خود را پشت سر می‌گذارد دست به جوانگرایی زدیم وجوانانی که در مسابقات آسیایی عملکرد قابل قبولی داشتند را دعوت کردیم. هر چقدر به این جوانان میدان دهیم با توجه به چشم‌انداز بازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 می‌توانیم پشتوانه تیم ملی را تضمین کنیم.
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره انتخاب ربیعی و نصیرشلال نیز گفت: ربیعی از سال گذشته با دعوت من در رده سنی جوانان همکاری می‌کرد که بعد از حضور من در بزرگسالان به عنوان سرمربی جوانان انتخاب شد که نتیجه خوب در مسابقات آسیایی کسب کرد و با درخواست من به تیم بزرگسالان اضافه شد.
وی ادامه داد: تمام کار تیم را با مشورت پیش می‌بریم و تفکر من نیست به تنهایی برنامه‌ریزی کنم؛ اعضای کادر فنی به این موضوع اعتقاد دارند.نواب نصیرشلال ورزشکاری باهوش بود و در آینده هم به کار تیم ملی خواهد آمد. امیدوارم این انتخابات در آینده جواب مثبت دهد و نظر مردم را با دید مثبت تغییر دهیم.
انوشیروانی در خصوص اینکه سعیدعلی حسینی چه زمانی می‌تواند در اردوی تیم حضور پیدا کند؛ تاکید کرد: هر وزنه برداری که بتواند به تیم ملی کمک کند به اردو دعوت می شود.خوشبختانه با تغییر زمان مسابقات جهانی یک ماه و نیم پیش از این رقابت‌ها محرومیت علی حسینی به پایان می‌رسد و طبق قانون 6 ماه قبل از پایان محرومیتش می‌تواند در مسابقات داخلی و اردوها حضور داشته باشد.
وی درخصوص دعوت کیانوش رستمی به اردو گفت: مشکلی با هیچ کدام از ملی پوشان ندارم. ابتدا رستمی را به اردو دعوت می کنیم تا ببینیم چه می‌شود و پس از آن در این خصوص تصمیم‌گیری خواهیم کرد. حقوق تمامی وزنه برداران در تیم ملی یکسان است و در اردوی بعد همه ملی پوشان را دعوت خواهیم کرد و همه در چارچوب قرار می‌گیرند. سعی می‌کنیم با همه تعامل کنیم تا دینی که به مردم و مسئولان داریم ادا شود. امیدوارم رستمی در کنار تیم قرار بگیرد تا همه برای موفقیت تیم ملی گام برداریم.
انوشیروانی در خصوص شرایط بهداد سلیمی نیز خاطرنشان کرد: بهداد بعد از المپیک 2016 ریو باید با توجه به فشارهایی تحمل کرد مدتی را به استراحت می پرداخت. خوشبختانه تمریناتش را آغاز کرده و امیدواریم مجدداً به دوران اوج خود برگردد تا بتواند باز هم رکوردهای جهان را جابجا کند.