یکشنبه, 04 مهر,1395

ارائه برنامه های کادر فنی نوجوانان و جوانان درپانزدهمین جلسه شورای عالی فنی وزنه برداری

باقری نایب رییس شد، سیاهپور دبیر

ارائه برنامه های کادر فنی نوجوانان و جوانان درپانزدهمین جلسه شورای عالی فنی وزنه برداری
در پایان پانزدهمین جلسه شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری پس از بررسی و تحلیل مسائل فنی تیم های پایه، قبل از اعزام به مسابقات جهانی مالزی(نوجوانان) و آسیایی ژاپن(جوانان و نوجوانان) اعضای شورای عالی فنی در خصوص تعیین نایب رییس و دبیر جدید فدراسیون وزنه برداری رأی گیری کردند. 

 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ ابتدای جلسه شورای عالی فنی با توضیحات محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان در خصوص وضعیت فنی ملی پوشان این رده سنی قبل از اعزام به رقابتهای جهانی 2016 مالزی آغاز شد: یکسال اخیر 35 وزنه بردار نوجوانان را به اردو دعوت کردیم . تمرینات مداوم و مستمر تیم ملی پس از ماه مبارک رمضان استارت خورد. به دلیل نزدیکی مسابقات جهانی و آسیایی رده سنی نوجوانان نفرات حاضر در اردو تمرینات سخت و فشرده را در این مدت تحمل کردند که در طول یک هفته 13 جلسه تمرین سنگین داشتیم.

همچنین با برنامه ریزی خورشیدی و امینی فر مربیان تیم ملی با 10 وزنه بردار در مسابقات جهانی و آسیایی شرکت می کنیم. لیست اسامی 8 وزنه بردار اصلی و بعلاوه 2 وزنه بردار جایگزین را به فدراسیون جهانی ارسال کردیم.

مهمترین دستاورد یکسال اخیر بنده و مربیان تیم ملی نوجوانان پاک بودن وزنه برداران کشورمان است. بدون شک در سالهای آینده مشکلی از بابت دوپینگ نخواهیم داشت.از فدراسیون تشکر می کنم که در طول اردوهای تیم ملی، شرایط را برای ملی پوشان فراهم کردند تا تمرینات را با فراغ بال انجام دهند.

سرمربی تیم ملی جوانان: تیمی آماده روانه مسابقات آسیایی می کنیم
وحید ربیعی سرمربی تیم ملی جوانان نیز در پانزدهمین جلسه شورای عالی فنی برای ارائه برنامه های تمرینی و شرایط فنی ملی پوشان این رده سنی حضور یافته بود، در خصوص وضعیت تیم ملی وزنه برداری جوانان قبل از اعزام به رقابتهای قهرمانی آسیا در ژاپن یادآور شد: در آخرین مرحله اردوی تیم ملی وزنه برداری جوانان، 19 وزنه بردار با معرفی هیأت استان ها در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کردند که پس از یک مرحله رکوردگیری درون اردویی 7 وزنه بردار خط خوردند.

مصطفی زارعی،عباس زندی(دسته 77 کیلوگرم)عارف خاکی، رامین ولی پور( دسته 85 کیلوگرم)رامین اورامه و رضابیرالوند(دسته 94 کیلوگرم)، میلادپوررشنو، پیمان جان و علیرضا دهقان(دسته 105کیلوگرم)، کوهیار فرج پور، سعید رضازاده و امیر حسین فضلی(دسته فوق سنگین) 12 وزنه بردار جوانی هستند که چهارشنبه از آنها تست دوپینگ گرفته می شود. 24 مهر رکورد گیری رسمی با حضور داوران بین المللی کشورمان و تعدادی از اعضای شورای عالی فنی در محل کمپ تیم ملی برگزار می شود.

ربیعی ادامه می دهد: 27 مهرماه لیست نفرات اعزامی به مسابقات جوانان آسیا به تایید شورای عالی فنی خواهد رسید و سپس 28 مهر نیز به فدراسیون جهانی ارسال می شود.سرانجام تیم ملی وزنه برداری جوانان با 8 وزنه بردار 7 آبان عازم ژاپن محل برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان آسیا می شود.

نایب رییس و دبیر فدراسیون مشخص شدند
پانزدهمین جلسه رسمی شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری علاوه بر تحلیل فنی، تیم های پایه مصوبات تعیین کننده دیگری به دنبال داشت. ازجمله این مصوبات تعیین نایب رییس و دبیر جدید فدراسیون وزنه برداری بود. برهمین اساس و با توجه به پیشنهاد ارائه شده مبنی بر حضور دکتر داود باقری بعنوان نایب رییس فدراسیون و نیز معرفی غلامرضا سیاهپور بعنوان دبیر جدید فدراسیون وزنه برداری این گزینه به مشورت گذاشته شد تا درنهایت پس از بررسی وضعیت هر دو گزینه با اکثریت آراء، شورای عالی فنی دکتر باقری را بعنوان نایب رییس فدراسیون وزنه برداری و غلامرضا سیاهپور را بعنوان دبیر این مجموعه گزینش کردند و به این انتخاب رای مثبت دادند.

همچنین دکتر سید محسن صادقی نیز باتوجه وکسوت و سابقه ای که در وزنه برداری دارد بعنوان نایب رییس افتخاری فدراسیون وزنه برداری همچنان در سمت خود ابقاء شد.

لازم به ذکر است استاد محمد زهتاب که پیش از این بعنوان سرپرست دبیری فدراسیون خدمات قابل تقدیری را در این مجموعه انجام داده است بعنوان کارشناس خبره ورزشی و رییس شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری در این فدراسیون به فعالیت خود ادامه خواهد داد. 

گفتنی است؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان که قرار بود در پانزدهمین جلسه شورای عالی فنی برنامه های خود را مبنی بر برگزاری اردوهای تیم ملی ارائه دهد به دلیل لغو پرواز، از حضور در این جلسه عذرخواهی کرده و مقرر گردید در جلسه آتی که 27 مهر برگزار می شود برنامه های فنی خود را به شورای عالی ارائه دهد.