پنجشنبه, 27 اسفند,1394

آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزشی در سال 93 برگزار شد

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران سال ۹۳ ورزش کشور با حضور دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشور برگزار شد

آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزشی در سال 93 برگزار شد

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران سال ۹۳ ورزش کشور با حضور دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشور برگزار شد که از فدراسیون وزنه برداری علی مرادی، محمد نصیری مشاور عالی رییس فدراسیون، کیانوش رستمی و بهداد سلیمی در این مراسم حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ صبح امروز سه شنبه 25 اسفند مراسم ویژه تجلیل از مدال‌آوران و قهرمانان سال ۹۳ ورزش کشور با حضور دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری کشور و مسئولان، مدیران، مربیان و ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی برگزار شد. از فدراسیون وزنه برداری نیز علی مرادی رییس فدراسیون، محمد نصیری مشاور عالی رییس فدراسیون، کیانوش رستمی دارنده مدال طلای مسابقات جهانی و بهداد سلیمی دارنده مدال نقره مسابقات جهانی در این مراسم حضور پیدا کردند.
گفتنی است در این مراسم که ابتدا رییس جمهور درباره افتخارآفرینی ورزشکاران در میادین بین المللی صحبت کرد سپس روسای، سرپرستان و تعدادی از ورزشکاران فدراسیون ها به نمایندگی از مدال آوران و افتخار آفرینان دیگر از دست رییس جمهور هدایای خود را دریافت کردند.
همچنین مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی در این آیین از 857 قهرمان ورزش از 29 فدراسیون ورزشی سال 93 با اهدای جایزه قدردانی شد. در مجموع حواله 8752 سکه امروز به روسای فدراسیون ها و نمایندگان ورزشکاران اهدا شد. در فروردین قهرمانان ورزشی برای دریافت جوایز با به همراه داشتن حواله می توانند به صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان مراجعه کنند.
لازم به ذکر است به غیر از علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری، کیانوش رستمی وبهداد سلیمی دارنده مدال طلا ونقره مسابقات جهانی در سال 93 دیگر روسا و قهرمانان از جمله حمید بنی تمیم و حسن رحیمی به نمایندگی از فدراسیون کشتی ، محمدرضا مقصود لو و ابوذر مهاجر از فدراسیون کبدی ، رضا زارعی و الناز رکابی از فدراسیون کوهنوردی ، ، بهرام شفیع از فدراسیون هاکی ، محمدرضا داورزنی و محمد جواد معنوی نژاد از فدراسیون والیبال ، محمد مشحون و محمد یوسف وند از فدراسیون بسکتبال، علیپور و ملکی از فدراسیون انجمن های ورزشی ، پورعلی فرد از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ، رئیس فدراسیون بیلیارد ، پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو ، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ، سرپرست فدراسیون جودو ، کیهانی رئیس فدراسیون دو و میدانی ، خسروی وفا و سیامند رحمان از فدراسیون جانبازان و معلولان ، باقرزاده و مجتبی عابدینی از فدراسیون شمشیربازی ، رئیس فدراسیون شطرنج ، رئیس فدراسیون ناشنوایان ، رئیس فدراسیون نابینایان ، رئیس فدراسیون رزمی ، اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال ،ناخدا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی و سرپرست فدراسیون کاراته در این مراسم حضور داشتند.
در پایان مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران، ورزشکاران لوحی به رسم یاد بود به رئیس جمهور اهداء کردند
:مضمون لوح تقدیر ورزشکاران خطاب به رئیس جمهور به شرح زیر است
“جناب آقای روحانی عزیز
بدینوسیله ما اعضای جامعه ورزش قدردان موفقیت های دولت تدبیر و امید بویژه در عرصه دیپلماسی و توافق برجام هستیم و اقدامات بنیادین این دولت در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور را ارج می نهیم
همچنین از نگاه بلند و حمایت های ویژه حضرتعالی از توسعه ورزش کشور قدردانی می کنیم و امیدواریم بتوانیم با کسب عزت و افتخار ملی در میادین ورزشی و توجه خاص به تامین سلامت مردم از طریق ورزش همگانی گام های بلندی در راستای تحقق اهداف در دولت یازدهم و اعتلای کشور عزیزمان ایران برداریم.
رییس جمهوری: ورزش ها را ممنوع نکنیم/شرایط ورزش بانوان را فراهم کنیم
رییس جمهوری با بیان این که نباید ورزش ها را ممنوع کنیم و تنها دو الی سه ورزش را آزاد بگذاریم، گفت: من همواره تاکید کردم که باید شرایط را در کشور برای ورزش بانوان آماده کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور در سالن اجلاس سران افزود: ورزش کار بسیار ارزشمند اجتماعی است و آثار ارزشمندی برای جامعه دارد.خوشحالم که خودمان را برای فعالیت پرنشاط در سال 95 آماده می کنیم و این جمع مدال آور می تواند پایان خوبی برای سال 94 در ورزش و شروع بسیار زیبا و پرصلابت برای سال 95 را نوید دهد.
وی با اشاره به این که اساس ورزش بر نیاز بدن و روح است، ادامه داد: ما هم برای سلامت و هم نشاط روح نیازمند ورزش هستیم و این در فرهنگ اسلام نیز به آن اشاره شده است و در دعاهایمان نیز از خداوند می خواهیم که نشاط، دوری از تنبلی و سستی و عجز و ناتوانی را به ما مرحمت کند.
رییس دولت تدبیر و امید اظهارداشت: برخی چه طور این را فهمیدند که فرهنگ دینی با نشاط جامعه در تضاد است نمی دانم. وقتی یک خارجی وارد کشور می شود اولین نکته ای که به آن توجه می کند، چهره بانشاط و یا چهره گرفته مردم است. این شور و نشاط در چهره مردم موثر خواهد بود و یکی از اموری که باعث نشاط روح و سلامت جسم و نشاط چهره می گردد ورزش است.
روحانی تاکید کرد: همانطور که در انتخابات هر چه رقابت بیشتر باشد بهتر است در ورزش هم اگر همه ورزش ها را ممنوع کنیم و تنها دو الی سه ورزش را آزاد بگذاریم، رغبت مردم برای حضور کمتر خواهد بود.
وی تصریح کرد: اگرچه اساس ورزش برای نشاط و سلامت جامعه است و برای پرکردن اوقات فراغت جوانان بهترین شکل می باشد، از جهتی دور کردن جامعه جوان از آسیب های اجتماعی هم هست.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: کسی که به ورزش علاقه دارد و انرژی خود را در ورزش صرف می کند و ساعات فراغت خود را به آن اختصاص می دهد، بدن سالم تر، خواب راحت تر و نشاط بیش تر و در معاشرت با دوستان بهره بیشتری خواهد برد.
روحانی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص ورزش گفت: ورزش برای جوانان مستحب است و برای افراد میانسال و بزرگسال گاهی واجب است به گونه ای که اگر ورزش نکند، نمی تواند درست راه برود و شاید منجر به بستری وی شود.
وی با اشاره به این که باید شرایط را در کشور برای ورزش بانوان فراهم کنیم، افزود: باید عدالت را نیز رعایت کنیم و همانطور که مردها باید فضاهای ورزشی داشته باشند، باید فضای ورزشی مناسب برای دختران و زنان و مجموعه بانوان فراهم کنیم چرا که گاهی نیاز آنها برای سلامت به ورزش بیش از مردها می باشد.
رئیس دولت یازدهم ادامه داد: در کنار ورزش همگانی نیاز به ورزش قهرمانی داریم و ورزش قهرمانی هم الگو، محرک و هم مشوق و بسیار مهم است چرا که در ورزش قهرمانی بحث افتخارات ملی مطرح است که از جایگاه اجتماعی، سیاسی و بین المللی برخوردار است.
روحانی اضافه کرد: افتخار ملی جایی است که پرچم ایران به اهتزاز درمی آید. نام ایران شنیده می شود، هر ایرانی از آن لذت می برد و این یک وطن دوستی است؛ چرا که نام ایران و عظمت آن جزو هویت ملی محسوب می شود، حتی برای آنان که ایران را ندیده اند ولی ایرانی هستند.
وی اظهار داشت: در افتخارات ملی این تیم و آن تیم، این باشگاه و آن باشگاه، این حزب و جناح و آن حزب و جناح و حتی مذهب نداریم و همه ادیان، اقوام و تفکرات سیاسی و هر کسی که عشق به سرزمین و وطن دارد می تواند عاملی برای وحدت ملی باشد.
رییس قوه مجریه تصریح کرد: البته غرور به معنی خودپسندی نیست به معنی فخر و افتخار است حالا بهترین راه برای شاخص گذاری این افتخار ملی که ببینیم درست پیشرفت کرده ایم یا خیر یا از نظر علمی کارمان درست بوده است یا خیر باید رقابت بین المللی کنیم و اگر محروم شویم از پیشرفت محروم خواهیم شد و رقابت اگر درونی باشد از پیشرفت محروم خواهیم شد.
روحانی با اشاره به این که اگرچه موافق مذاکرات سیاسی و رسیدن به نقاط مشترک هستم، گفت: اما شاخص ها وقتی ظاهر می شود که با یک کشور خارجی و قدرت خارجی بنشینیم و مذاکره کنیم و در آن میدان و رقابت سیاسی بزرگ افتخار بیافرینیم..
وی خاطر نشان کرد: یک زمان با یک کشور معمولی بازی می کنیم و زمانی می رسد که در مقابل آرژانتین و برزیل اگر برنده نشویم هم بازی خوب شما به اندازه برنده شدن در یک بازی تاثیرگذار در روحیه مردم خواهد بود