آیا معتمدی به مسابقات آسیایی می رسد

 

رسول معتمدی ملی پوش دسته 102 کیلوگرم کشور که در جریان هفته نخست مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور دچار آسیب دیدگی عضله دست چپ شده بود، این روزها در آکادمی ملی المپیک حضور دارد و تحت نظر پزشکان روند درمان را طی می کند.

معتمدی در توضیح وضعیت خود گفت: روز دوشنبه آتل دستم را باز کردم و به توصیه دکتر کامرانی مجددا عکس گرفتم. طبق تشخیص ایشان، وضعیت پارگی عضله بهبود پیدا کرده است. در حال حاضر در آکادمی ملی المپیک هستم و در دو هفته گذشته تمرینات بدنسازی را بدون فشار روی دست چپ ادامه دادم. قرار بر این است که هر دو هفته یک بار ویزیت انجام شود تا در زمان مناسب بتوانم تمرینات اصلی را شروع کنم اما پیش بینی خودم این است که از یکی دو ماه آینده بتوانم بدنسازی و تمرینات سبک مثل تمرین با کش و کمی تمرین با میله را انجام دهم.

معتمدی به دلیل آسیب دیدگی که در حرکت سوم یکضرب وی در هفته نخست مسابقات لیگ اتفاق افتاد، حضور در رقابتهای جهانی کلمبیا را از دست داد و با این وجود نام وی در رتبه نخست دسته 102 کیلوگرم رنکینگ جهانی 2022 قرار دارد.

ورزشکاران برای کسب امتیازات لازم جهت به دست آوردن سهمیه حضور در المپیک باید در دو مسابقه قهرمانی بزرگسالان جهان ۲۰۲۳ و  ۲۰۲۴ و سه مسابقه از پنج گزینشی (مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲، قهرمانی قاره ها ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴، گرند پری ۱ و ۲) شرکت کنند بنابراین معتمدی هنوز فرصت کافی برای بازگشت به میادین را داراست.