سهراب آزاد رئیس انجمن کراس‌فیت کشور پس از رقابت های قهرمانی کشور از احولات این رشته صحبت کرد.

سهراب آزاد رئیس انجمن کراس فیت در خصوص مسابقات قهرمانی کشور گفتگویی انجام داده که در زیر می‌خوانیم:

۲ ماهی است که زیر نظر فدراسیون وزنه‌برداری هستیم

 همانطور که می‌دانید بعد از چهار سال که زیر نظر ورزشهای همگانی بودیم، ۲ ماهی هست که زیر نظر فدراسیون وزنه‌برداری هستیم و کار عملی که باید بعد از این مدت انجام می‌دادیم برگزاری مسابقات بود. مسابقات را به صورت تیمی در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار کردیم و ورزشکاران از ۳۲ استان شرکت کردند، روز اول مسابقات صبح و بعدازظهر بود که در زمین گلف برگزار شد و روز دوم مسابقات در سالن اسکیت، تمام استان‌ها حضور پرشوری داشتند.

استقبال استان‌ها مایه افتخار بود

 ما به خاطر کرونا نتوانستیم دو سال قهرمانی کشور را برگزار کنیم، مایه افتخار من بود که ۳۲ استان حضور داشتند و اینکه تیم زنجان، البرز، فارس و مازندران به ترتیب اول، دوم و سوم شدند. حضور بهداد سلیمی، حسین توکلی و محمود عبداللهی و تمام عزیزانی که آمده بودند باعث شد که این مسابقات با دقت بیشتری برگزار شود.

هم زمان وزنه برداری و ما به یکدیگر کمک می‌کنیم

 ریاست فدراسیون وزنه برداری سجاد انوشیروانی چه در موقع سرپرستی چه در موقع ریاست، خیلی به ما کمک کرد. جلساتی برگزار شد که ما به وزنه برداری کمک کنیم و هم بر وزنه‌برداری به ما کمک کند. از آن زمانی که آمده‌ایم زیر نظر وزنه‌برداری شرایط خیلی بهتر شده، چون در فدراسیون همگانی چهل انجمن وجود داشت و رسیدگی به آنها سخت بود. ورزش کراس فیت کمتر دیده می‌شد، وجود رسانه‌ها و اصحاب رسانه خیلی به ما کمک کرد، این نشان دهنده این است که بیشتر دیده می‌شویم.

امسال اسپانسرهای خوبی داشتیم

مسابقات قهرمانی کشور جایزه‌ای ندارد، ولی مسابقات کاپ در حدود ۱۰۰ میلیون یا ۷۰ میلیون جایزه دارد. ما در این مسابقات دو اسپانسر داشتیم که خیلی به ما کمک کردند و به تیم اول شش میلیون و تیم دوم چهار و نیم میلیون و به سوم مشترک نفری ۳ میلیون دادیم، به نظرم مسابقات خوب بود، جا دارد از فدراسیون هندبال، تنیس روی میز و خوابگاه نصرت تشکر کنم که همکاری بسیار خوبی با ما داشتند. مخصوصاً مدیر مجموعه ورزشی انقلاب ابوالفضلی که همکاری خیلی خوبی کردند و ما هیچ مشکلی در این مجموعه نداشتیم. امسال اسپانسرهایی که وجود داشتند، اسپانسر تجهیزات و لباس‌های ورزشکاران و داوران را تامین کردند این عوامل دست به دست هم داد و باعث شد که مسابقات به نحو احسنت انجام می‌شود و به خوبی تمام شود.

فاصله کراس‌فیت ایران با جهان خیلی کم است

کراس فیت روسیه و آسیا به صورت آنلاین در دنیا با هم مسابقه می‌دهند و در مسابقات جهانی حضور پیدا می‌کنند، به نظرم کراس فیت ایران در سطح جهانی می‌تواند به روی سکو برود. ورزشکاران کراس فیت ما از رنک‌شان مشخص است که می‌توانند موفق باشند و به صورت حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای بتوانند در مسابقات جهانی ثبت‌نام کنند. ورزشکاران ما جایگاهشان خیلی بالاست و می‌تواند بیشتر از این بدرخشند و فاصله‌های آن‌ها با سطح جهانی خیلی نزدیک است.

مسابقات در سه مرحله برگزار شد

مرحله اول مسابقات هوازی بود و بچه‌ها با جلیقه ده کیلویی ۳ کیلومتر دویدند، این خیلی سخت است. مرحله دوم قدرتی بود در آن شیب درون چمن و با وضعیتی که باران می‌بارید کلاً رنکینگ بچه‌ها عوض شد و یک سری ورزشکار دیگر اول شدند و در مرحله سوم باز هم رنک‌ها عوض شد. کراس فیت ترکیب ژیمناستیک و وزنه برداری است. بچه‌هایی که از لحاظ امتیاز در دور اول و دوم عقب مانده بودند، در مرحله سوم توانستند جبران کنند.

قول می‌دهم ۷۰ درصد شهرهای کشور درگیر کراس فیت شوند

همانطور که همه می‌دانند این ورزش ترکیبی است و مردم بیشتر جذب می‌شوند. ورزش کراس فیت هم دیده شده در بحث آموزش فوق العاده کار کردیم، در بخش توسعه خوب بودیم. به جز ۳۲ استان ۷۰ شهرستان فعال هستند و قول به شما می‌دهم که در سال آینده ۷۰ درصد شهرهای آینده کشور درگیر کراس فیت می‌شوند.

مسابقات کراس فیت گیم جهان در ۴ مرحله برگزار می‌شود

 ما تیم ملی کراس فیت نداریم و منتخب کراس فیت داریم. کراس فیت گیم یک برند است و در آمریکا یک سازمان، این مسابقات در چهار مرحله برگزار می‌شود و یک هفته مهلت ثبت نام دارد. همه ورزشکاران به صورت آنلاین مسابقه می‌دهند و امتیازهایشان جمع می‌شود و ۳۰ نفر بالا می‌آیند. در ادامه مسابقات حضوری است و ۳۰ نفر با هم مسابقه می‌دهند و تنها ۵ نفر به مرحله بالاتر می‌روند، ما در مرداد ماه سال آینده به روسیه دعوت شده‌ایم و باید در آنجا حضور پیدا کنیم.

اردو برای کراس فیت نداریم

اردویی برای کراس فیت برگزار نمی‌کنیم، بچه‌ها صددرصد آماده هستند، منتخب‌هایی که خودمان می‌دانیم که در استان‌ها خوب هستند با آنها صحبت می‌کنیم و اگر دوست داشته باشند تیم را در مسابقات بین‌المللی همراهی می‌کنند و همه بچه‌ها در کشور در آمادگی کامل به سر می‌برند و آماده هر نوع مسابقه‌ای هستند.

هرکاری برای بخش آقایان انجام دهم برای بانوان هم انجام می‌دهم

وضعیت بانوان ما خیلی خوب است و به صورت مساوی با آقایان پیش می‌رویم، مدیریت من طوری است که هر کاری برای آقایان انجام می‌دهم، صد درصد برای بانوان هم انجام می‌دهم. چند مسابقه برای بانوان داشته‌ایم. در حال حاضر مسابقات ستارگان بانوان در چهار مرحله آنلاین و یک مرحله حضوری برگزار می‌شود. جایزه ۱۰۰ میلیون تومان هم برای آنها در نظر گرفته‌ایم از ۱ اردیبهشت مسابقات استارت می‌خورد.

من از اصحاب رسانه تشکر می‌کنم، خیلی حضور خوبی داشتند سنگ تمام گذاشتند. از فدراسیون، مجموعه ورزشی انقلاب، داوران، کادر اجرایی و خانواده کراس فیت که خیلی زحمت کشیدند و حدود ۳۰ نفر حضور داشتند که من از تک تک آنها تشکر می‌کنم.