دوشنبه, 26 مهر,1395

آخرین رکوردگیری قبل اعزام به ژاپن

خط و نشان وزنه برداران جوان برای درخشش در قاره کهن

آخرین رکوردگیری قبل اعزام به ژاپن
رکوردگیری رسمی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان برای انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیایی ژاپن با حضور داروان بین المللی کشورمان در تالار وزنه برداری ورزشگاه آزادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رکوردگیری رسمی 12 اردونشین تیم ملی وزنه‌برداری جوانان در مدت 3 هفته مانده تا اعزام به مسابقات آسیایی ژاپن عصر امروز( دوشنبه 26 مهرماه) با حضور داوران بین المللی کشورمان در تالار اختصاصی وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

دسته 77 کیلوگرم:
مصطفی زارعی ملی پوش دسته 77 کیلوگرم وزنه بردار بدشانس این رقابت بود زیرا وی درحرکت یکضرب سه بار پیاپی وزنه های 135 کیلویی و 140 کیلوگرمی را نتوانست مهار کند. زارعی درحرکت دوضرب نیز پس از عدم مهار وزنه 165 کیلویی از ادامه مسابقه انصراف داد.

اما دیگر وزنه بردار دسته 77 کیلوگرم، عباس زندی در حرکت یکضرب وزنه 145 کیلویی را ثبت کرد و در حرکت دوضرب با مهار وزنه 165کیلوگرمی با مجموع 310 کیلوگرم نسبتاً با عملکرد بهتری به کار خود پایان داد.

دسته 85 کیلوگرم:
عارف خاکی و رامین ولی پور با مجموع 327 کیلوگرم به کار خود پایان دادند.
خاکی در حرکت یکضرب با ثبت 150 کیلوگرم و 177 کیلوگرم در حرکت دوضرب و حدنصاب مجموع 327 کیلوگرم رکورد خوبی را از خود به جای گذاشت.
ولی پور دیگر وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم هم با مهار وزنه 145در حرکت یکضرب و ثبت وزنه 182 کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع 327 کیلوگرم به کار خود خاتمه داد تا تکلیف آسیایی شدن این دو وزنه بردار به نظر نهایی کادر فنی و در نهایت شورای عالی فنی فدراسیون بستگی پیدا کند.

دسته 94 کیلوگرم:
رضا بیرالوند وزنه بردار قدرتمند دسته 94 کیلوگرم به نظر می رسید در این رکوردگیری شرایط آمادگی بهتری نسبت به سایر ملی پوشان دارد.زیرا این وزنه بردار لرستانی در حرکت یکضرب با مهار وزنه 163 کیلوگرم و در حرکت دوضرب با ثبت وزنه 200 کیلویی موفق شد مجموع 363 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرده و خود را یک قدم به کسب دوبنده آسیایی نزدیکتر کند.
رحمان اورامه وزنه بردار 85 کیلویی استان خوزستان که دومین ملی پوش این وزن بود در حرکت یکضرب 148 کیلوگرم و در حرکت دوضرب 191 کیلوگرم را مهار کرد تا با مجموع 339 کیلوگرم رکوردهای قابل قبولی را به ثبت برساند.

دسته 105 کیلوگرم:
در دسته 105 کیلوگرم علیرضا دهقان و پیمان جان دو وزنه بردار عنوان دارمسابقات جهانی کشورمان با یکدیگر به رقابت پرداختند که علیرضا دهقان در حرکت یکضرب وزنه 170 کیلویی را مهار کرد و در حرکت دو ضرب نیز وزنه 202کیلوگرم را بالای سر برد تا با مجموع372 کیلوگرم به کار خود پایان دهد.
پیمان جان هم در حرکت یکضرب وزنه 166 کیلوگرمی را به ثبت رساند تا رقابت او با دهقان به دوضرب موکول شود. جان اگرچه در دوضرب هم با مهار وزنه 200 کیلویی شرایط خوبی برای خود فراهم کرده بود اما این وزنه بردار اردبیلی در شرایطی که قصد ثبت وزنه 207 کیلویی را داشت در حرکت قیچی متاسفانه از ناحیه آرنج دست دچار آسیب دیدگی جزیی شد و در نهایت با انجام مداوای سرپایی با مجموع 366 کیلوگرم به رقابت خود با دهقان خاتمه داد.

دسته 105+ کیلوگرم
میلاد پوررشنو وزنه بردار آتیه دار اندیمشکی در رقابت فوق سنگین ها موفق شد با ثبت وزنه های 170 کیلوگرم در حرکت یکضرب و 190 کیلوگرم در حرکت دو ضرب با مجموع 360کیلوگرم رکوردهای نسبتاً قابل قبولی را برای خود به جای بگذارد.
اما سعید رضازاده، کوهیار فرج پور و امیرحسین فضلی سه رقیب جدی پوررشنو بودند که به ترتیب زیر در رکوردگیری آسیایی تیم ملی جوانان با ثبت رکوردهایی امیدوار کننده آینده روشنی را برای پشتوانه های دسته فوق سنگین ترسیم کردند.
سعید رضازاده وزنه بردار فوق سنگین کشورمان در حرکت یکضرب وزنه 155 کیلوگرم را بالای سربرد و در حرکت دوضرب وزنه 201 کیلویی را مهار کرد تا با مجموع 356 کیلوگرم رقابت خود را به اتمام برساند.
در این وزن کوهیار فرج پور نیز موفق شد در حرکت یکضرب وزنه 155 کیلوگرم، و در حرکت دوضرب با مهار وزنه 205 کیلوگرمی با ثبت مجموع 360 کیلوگرم به کار خود پایان دهد.
امیر حسین فضلی آخرین وزنه بردار دسته فوق سنگین رقابت جوانان بود که در حرکت دو ضرب رکورد خوبی را برای خود به نسبت حرکت یکضرب ثبت کرد. این وزنه بردار که نسبت به مسابقات جهانی در گرجستان 2 کیلوگرم افزایش رکورد داشت در حرکت یکضرب 166 کیلوگرم و در حرکت دوضرب با مهار وزنه 215 کیلوگرم مجموع 381کیلوگرم را به خود اختصاص داد تا با ثبت بالاترین مجموع مسابقه رکوردگیری جوانان شانس بیشتری برای کسب دوبنده آسیایی جوانان داشته باشد.
گفتنی است؛ مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا از 18 تا 26 آبان در توکیو ژاپن برگزار می شود.