چهارشنبه, 27 اردیبهشت,1396

آخرین روز رقابت وزنه برداری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی- باکو

تیموری نقره گرفت، ربیعی برنز

آخرین روز رقابت وزنه برداری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی- باکو

همایون تیموری و رامین ربیعی وزنه برداران دسته فوق سنگین کشورمان به ترتیب مدال های نقره و برنز این وزن را از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابت های دسته فوق سنگین با حضور ۶ وزنه بردار برگزار شد که تیم ملی وزنه برداری کشورمان با دو وزنه بردار دسته  ۱۰۵+ کیلوگرم در این رقابت ها شرکت کرد.رامین ربیعی و همایون تیموری هر دو با رکورد مجموع ۴۰۰ کیلوگرم نام شان در استارت لیست مسابقات ثبت شده بود و رستم جانگابائف از ازبکستان با رکورد مجموع ۴۲۰ کیلوگرم در صدر این لیست قرار داشتند.

حرکت یکضرب:

*ربیعی در اولین حرکت وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی را بالای سر برد اما در حرکت دوم در بالابردن وزنه ۱۹۰ کیلوگرمی ناکام ماند و شانس سوم خود را هم از دست داد و در جایگاه چهارم قرار گرفت.

*همایون تیموری نیز ابتدا وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی را بلند کرد و سپس پشت وزنه ۱۸۸ کیلوگرمی ایستاد اما موفق به بالا بردن این وزنه نشد.تیموری در سومین حرکت وزنه ۱۸۸ کیلوگرمی را بالای سر برد و دوم شد.
رستم دیانگابائف وزنه بردار پرقدرت ازبکستانی در جایگاه نخست قرار گرفت.

حرکت دوضرب:

*رقابت های حرکت دو ضرب برای نمایندگان کشورمان با حرکت موفق ربیعی در مهار وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی آغاز شد. وی سپس وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی رامهار کرد.ربیعی  در حرکت سوم خود به وزنه ۲۱۸ کیلوگرمی حمله موفقی داشت و با مجموع ۳۹۹ کیلوگرم و کسب مدال برنز به کار خود پایان داد.

*تیموری ابتدا وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را بالای سر برد اما داوران حرکت او را مردود اعلام کردند. وی سپس موفق شد وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی را بالای سر ببرد.تیموری در آخرین حرکت به وزنه ۲۲۶ کیلوگرمی حمله کرد و با بالا بردن این وزنه در مجموع با ۴۱۴ کیلوگرم به مدال نقره این رقابت ها رسید.

رستم جانگابائف از ازبکستان نیز با مجموع ۴۳۱ کیلوگرم به مدال طلا رسید.وی رکورد مجموع رقابت های اسلامی را ۵ کیلوگرم ارتقا داد.

عملکرد مدال آوران دسته 105+ کیلوگرم به شرح زیر است:
1- رستم دیانگابائف(ازبکستان): حرکت یکضرب 193 کیلوگرم، حرکت دوضرب 238 کیلوگرم و در مجموع با حدنصاب 431کیلوگرم
2- همایون تیموری (ایران): حرکت یکضرب 188 کیلوگرم، حرکت دوضرب 226 کیلوگرم و در مجموع با حدنصاب 414 کیلوگرم
3- رامین ربیعی (ایران): حرکت یکضرب 181کیلوگرم، حرکت دوضرب 218 کیلوگرم و در مجموع با حدنصاب 399 کیلوگرم